Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 1.marta Ozolniekos, Brankās un Ānē būs jauni siltumenerģijas tarifi; mājsaimniecībām turpinās piemērot valsts noteikto slieksni – 68,00 EUR/MWh

Ar šā gada 1.martu spēkā stāsies jauni SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifi, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltumenerģijas tarifi mainīsies Jelgavas novada Ozolniekos, Brankās un Ānē. Lai arī jaunie tarifi pieaug, mājsaimniecību lietotājiem martā un aprīlī turpinās piemērot valsts noteikto maksimālo siltumenerģijas tarifu līmeni – 68,00 EUR/MWh –, kas mājsaimniecības lietotājiem piemērots arī janvārī un februārī, informē SPRK.

Ozolniekos siltumenerģijas tarifs apstiprināts – 100,38 EUR/MWh apmērā, Ānē – 156,23 EUR/MWh, savukārt Brankās – 149,84 EUR/MWh. Šie siltumenerģijas tarifi būs spēkā no šī gada 1.marta līdz 2023.gada 31.janvārim. Līdz 28. februārim siltumenerģijas tarifi ir šādi: Ozolniekos – 76,35 EUR/MWh, Ānē – 101,93 EUR/MWh, bet Brankās – 97,46 EUR/MWh.  

Siltumenerģijas tarifu pieaugumu ietekmējis būtisks kurināmā (šķeldas un dabasgāzes) cenas kāpums. Kurināmā cenu izmaiņu rezultātā kurināmā izmaksas komersantam palielinājušās par 345,16 tūkstošiem eiro gadā. SIA “Ozolnieku KSDU” veikusi jaunu iepirkumu par šķeldas un dabasgāzes piegādi. Starp iesniegtajiem piedāvājumiem komersants konkursa kārtībā izvēlējies piedāvājumu ar viszemāko cenu. Tomēr, neskatoties uz to, jaunie noslēgtie šķeldas un dabasgāzes piegādes līgumi ir par augstāku cenu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ozolniekos siltumenerģija tiek ražota, izmantojot šķeldu un dabasgāzi. Līdz ar to siltumenerģijas tarifa kāpums ir mazāks salīdzinājumā ar Āni un Brankām, kur siltumenerģijas ražošanā tiek izmantota tikai dabasgāze.

SPRK vērš uzmanību, ka siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniedz atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kur vērojams ārkārtējs cenu pieaugums – tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68,00 EUR/MWh. Līdz ar to martā un aprīlī, tāpat kā janvārī un februārī, mājsaimniecību lietotājiem Ozolniekos, Ānē un Brankās tiks piemērots maksimālais siltumenerģijas tarifa līmenis – 68,00 EUR/MWh.

Plašāka informācija par atbalstu siltumenerģijas izmaksu mazināšanai un kompensācijas aprēķina kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē. Papildu jautājumu gadījumā par valsts atbalsta mehānismiem, aicinām vērsties Ekonomikas ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Ozolnieku KSDU” iesniedza SPRK 2022.gada 27.janvārī. Izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, SPRK secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK šobrīd (uz 22.02.22.) izskatīšanā ir 12 pilnie siltumapgādes tarifu projekti Latvijā.

Plašāk ar siltumenerģijas tarifiem Latvijā aicinām iepazīties  SPRK infografikā. Tīmekļvietnē publicēts arī  februāra siltumenerģijas apskats.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK tarifus aprēķina un apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.