Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No 7. februāra Pasta salā Jelgavā varēs apskatīt ledus skulptūras

Pateicoties laikapstākļiem un teltīm, kas ledus skulptūras pasargāja no tiešiem saules stariem un vēja, ledus skulptūras ir salīdzinoši labi saglabājušās. Tāpēc no 7. februāra pulksten 12 Pasta salā par maksu varēs aplūkot ledus skulptūru izstādi. Līdz ar to Pasta sala aiz slidotavas un rotaļu laukuma uz laiku joprojām ir slēgta. Savukārt Jāņa Čakstes bulvārī atstātas fotoskulptūras, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien tika sakārtota Ledus skulptūru festivāla teritorija. “Pateicoties teltīm, kas pasargāja skulptūras no laikapstākļiem, galvenokārt no tiešiem saules stariem un vēja, kas visvairāk tās bojā, kā arī tam, ka šogad individuālās skulptūras tika veidotas no viena liela ledus bloka, līdz ar to tās kūst lēnāk, skulptūras ir salīdzinoši labi saglabājušās. Pirmdien individuālās skulptūras no Jāņa Čakstes bulvāra pārvestas uz Pasta salu, kur teltīs atrodas arī komandu skulptūras. Visas skulptūras no otrdienas uz laiku, kamēr tās būs baudāmas, par simbolisku samaksu būs pieejamas apskatei,” stāsta iestādes “Kultūra” Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics, piebilstot, ka J.Čakstes bulvārī uz izvirzījuma platformām atstātas arī fotoskulptūras, kas drošības apsvērumu dēļ būs iežogotas, lai iedzīvotāji uz tām nekāptu, taču pie tām varēs nofotografēties.    

Ledus skulptūru izstāde Pasta salā būs atvērta no 7. februāra pulksten 12. To varēs apmeklēt katru dienu no pulksten 12 līdz 19, kamēr vien ļaus laikapstākļi. Jāpiebilst gan, ka dažas skulptūras neatrodas zem nojumes, tāpēc laikapstākļu ietekmei ir pakļautas vairāk. Interesenti aicināti neatlikt ledus skulptūru izstādes apmeklējumu uz pēdējo brīdi.

Ieejas maksa pieaugušajiem ir 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 2 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas. Iegādāties ieejas biļeti var gan skaidrā naudā, gan ar bankas karti kasē pie ieejas izstādes teritorijā Pasta salā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka uz skulptūru apskates laiku joprojām būs slēgta Pasta sala aiz slidotavas un rotaļu laukuma.

Jau ziņots, ka no 3. līdz 5. februārim Jelgavā notika 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Apmeklētājiem bija iespēja apskatīt vairāk nekā 65 ledus mākslas darbus par tēmu “Senās dievības”, kurus radījuši 30 pasaulē atzīti mākslinieki no 12 valstīm. Ledus skulptūru izveidē izmantotas 80 tonnas mākslīgi sasaldēta ledus. Tāpat apmeklētāji visas dienas varēja vērot ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus, baudīt koncertus, izrādes un dažādas atrakcijas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.