Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No aprīļa atceļ Covid-19 sertifikāta prasību Saeimas un pašvaldību deputātiem

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, lai no 1.aprīļa atceltu Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas prasību Saeimas un pašvaldību deputātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumus par likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” atzīšanu par spēku zaudējušu iesniedza Saeimas Prezidija locekļi, parlamenta deputāti Ināra Mūrniece (NA), Andrejs Klementjevs (S), Dagmāra Beitnere-Le Galla (K), Inese Lībiņa-Egnere (JV) un Inese Voika (AP).

Politiķi skaidro, ka kopš likuma pieņemšanas būtiski ir mainījušies apstākļi – būtiski uzlabojusies epidemioloģiskā situācija, tāpat būtiski mainījies regulējums nodarbinātības jomā, samazinot sfēru skaitu, kurās šāda prasība ir obligāta. Tāpēc likumā noteiktais regulējums vairs nav nepieciešams tā mērķu sasniegšanai.

Atbilstoši pieņemtajiem likuma grozījumiem aprīlī darbā atkal būs tiesības atgriezties parlamenta deputātei Jūlijai Stepaņenko. Deputāte līdz šim nebija uzrādījusi Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātu, tāpēc līdz šim ap četriem mēnešiem Stepaņenko ir liegtas tiesības piedalīties Saeimas sēdēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likumam zaudējot spēku, tiks atcelta arī tāda pati pašvaldības deputātiem noteiktā prasība par Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanu.

Iepriekš atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve Kristīne Kinča vaicāja par procedūru pašvaldību to deputātu tiesību atjaunošanai, kuri nebija uzrādījuši sertifikātu. Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere norādīja, ka pēc likuma grozījumu pieņemšanas un stāšanās spēkā attiecīgo pašvaldību domēm būtu nekavējoties jāsasauc ārkārtas sēde, lai atjaunotu šo pašvaldību deputātu pilnvaras.

Meistere atsaucās uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvju pausto, ka pašvaldību domēs ir trīs deputāti, kuriem pēc likuma spēka zaudēšanas būs jāatjauno pilnvaras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, Saeima iepriekš noteica, ka nevakcinētiem vai Covid-19 nepārslimojušiem Saeimas deputātiem no 2021.gada 15.novembra ir liegts piedalīties Saeimas, tās komisiju un parlamenta citu institūciju sēdēs.

Likumā līdz šim bija noteikts, ka no 15.novembra Saeimas darbā ir tiesīgs piedalīties tikai tāds Saeimas deputāts, kurš šajā likumā noteiktajā kārtībā ir uzrādījis Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu, kā arī deputāts, kurš saņēmis klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku un uzrādījis sertifikātu par negatīvu veiktā testa rezultātu.

Deputātam, kurš nav tiesīgs piedalīties Saeimas darbā, arī tika pārtraukta mēnešalgas izmaksa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Likums Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāta prasību noteica arī pašvaldību deputātiem.

Pērn sākotnēji pieņemot likumu, tika noteikts, ka tas būs spēkā līdz 2022.gada 1.jūlijam, reizē laikā līdz šim datumam regulāri izvērtējot, vai ir atbilstoši turpināt uzturēt šādu prasību.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.