Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No nākamā gada būtiski palielināsies valsts nodevas par medību darbībām

No 2023.gada 1.janvāra būtiski palielināsies valsts nodevu likmes par Valsts meža dienesta (VMD) sniegtajiem pakalpojumiem saistībā ar medību darbībām, aģentūru LETA informē dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No nākamā gada par mednieku eksāmenu teorijā valsts nodevas likme būs 35 eiro, par mednieku eksāmenu šaušanā – 25 eiro, par medību vadītāja eksāmenu – 35 eiro, bet par mednieka vai medību vadītāja apliecības izsniegšanu – 20 eiro.

Vienlaikus nodeva par mednieka sezonas kartes izsniegšanu būs 30 eiro, bet vecuma un izdienas pensionāriem, personām ar pirmās, otrās vai trešās invaliditātes grupu, valsts akreditēto augstākās izglītības iestāžu pilnu laiku studējošajiem, personām no 16 līdz 18 gadiem un daudzbērnu ģimenēm – 15 eiro.

Savukārt par medību atļaujas izsniegšanu jebkura dzimuma un vecuma aļņa, tai skaitā aļņu buļļa un staltbriežu buļļa nomedīšanai likme būs 15 eiro, bet staltbriežu govs vai teļa, aļņu govs vai teļa, medņa, rubeņa un vilka nomedīšanai – 7,50 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat par atļaujas izsniegšanu ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā, ja atļaujas derīguma termiņš ir viena diena, paredzēta nodeva 30 eiro apmērā, ja atļaujas derīguma termiņš nav ilgāks par 10 dienām – 70 eiro, bet, ja atļauja derīga visu medību sezonu – 200 eiro.

VMD gan norāda, ka no 2023.gada 1.janvāra līdz 2023.gada 31.martam mednieka sezonas kartes iegādei vēl būs spēkā iepriekšējās valsts nodevu likmes. Sezonas kartei bez atvieglojumiem – 14,23 eiro, bet ar atvieglojumiem – 4,27 eiro.

Dienestā atzīmē, ka valsts nodevu apmērs par medību darbībām nav ticis mainīts kopš 2004.gada un to pārvērtēšanas procesā secināts, ka pakalpojumu faktiskās izmaksas vairākkārt pārsniedz valsts nodevu līdzšinējos apjomus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus, nodevu palielinājums veicinās bezmaksas Meža valsts reģistra e-pakalpojumu attīstību, kas, vērtējot ilgtermiņā, samazinās laika un finanšu resursus dienesta klientiem, uzver VMD.

Patlaban par mednieku eksāmenu teorijā valsts nodevas likme ir 28,46 eiro, par mednieku eksāmenu šaušanā – 14,23 eiro, par medību vadītāja eksāmenu – 14,23 eiro, bet par mednieka vai medību vadītāja apliecības izsniegšanu – 1,42 eiro.

Savukārt par medību atļaujas izsniegšanu par katru atļaujā norādīto dzīvnieku neatkarīgi no dzīvnieka sugas, vecuma un dzimuma valsts nodeva ir 1,42 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat par atļaujas izsniegšanu ārzemniekam medīt Latvijas teritorijā, ja atļaujas derīguma termiņš ir viena diena, līdz šim paredzēta nodeva 14,23 eiro apmērā. Ja atļaujas derīguma termiņš nav ilgāks par 10 dienām – 35,57 eiro, bet, ja atļauja derīga visu medību sezonu – 99,60 eiro.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību.

Foto: no VMD arhīva/Ilgvars Zihmanis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.