Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No nākamā gada stāsies spēkā jauna abonētās preses izdevumu piegādes apmaksas kārtība

Valdība ceturtdien apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos noteikumus par abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu apmaksas kārtību, kas stāsies spēkā no 2023.gada 1.janvāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SM skaidro, ka šobrīd preses izdevēji universālā pasta pakalpojuma sniedzējam – VAS “Latvijas pasts” – maksā par preses piegādes pakalpojumiem atbilstoši Ministru kabineta 2013.gada noteikumiem par abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu cenām.

Šobrīd spēkā esošie noteikumi paredz, ka abonēto preses izdevumu piegādes un ar to saistīto pakalpojumu tarifs valstspilsētā ir 0,0386 eiro par vienas preses izdevuma vienības šķirošanu, pārvadāšanu un piegādi, kā arī 1,2796 eiro par viena kilograma šķirošanu, pārvadāšanu un piegādi. Savukārt pārējā Latvijas teritorijā cena ir 0,0341 eiro par vienas preses izdevuma vienības šķirošanu, pārvadāšanu un piegādi un 1,1339 eiro par viena kilograma šķirošanu, pārvadāšanu un piegādi. 

Ievērojot noteiktās cenas, preses izdevēju vidējais maksājums par viena preses izdevuma piegādi ir 0,1232 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attiecīgās cenas nesedz pakalpojumu pašizmaksu, jo veido tikai daļu no kopējām faktiskajām abonēto preses izdevumu piegādes izmaksām, tāpēc universālā pasta pakalpojuma sniedzējam zaudējumus sedz valsts.

Ceturtdien valdības atbalstītie noteikumi par abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu apmaksas kārtību nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātā abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifa dalītā maksājuma procentuālo apmēru, kādu universālā pasta pakalpojuma sniedzējam maksā preses izdevējs un kādu no valsts budžetā piešķirtajiem līdzekļiem maksā SM.

Tāpat noteikti arī termiņi un kārtība, kādā universālā pasta pakalpojuma sniedzējam jāpieprasa samaksu par sniegtajiem abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumiem un kādā SM jāizmaksā dalītā maksājuma valsts maksājuma daļu un jāuzrauga valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka preses izdevējiem rēķinus par abonētās preses piegādi jāapmaksā ne retāk kā reizi mēnesī, savukārt SM rēķinus jāapmaksā ne retāk kā reizi ceturksnī. Savukārt gadījumā, ja pietrūks valsts budžeta līdzekļu norēķiniem par gada pēdējo ceturksni, paredzēta iespēja pietrūkstošo summu izmaksāt no nākamā gada valsts budžeta līdzekļiem janvārī.

Noteikumi paredz arī kontroles kārtību – SM vērtēs iesniegtās atskaites un izmaksājamās kompensācijas aprēķinu pareizību, lai novērstu pārmērīgas kompensācijas izmaksu, kā arī nodrošinās kontroles procesā iegūtās informācijas glabāšanu.

SM skaidro, ka jaunā valsts atbalsta piemērošana apstiprināta jau savlaicīgi, lai nodrošinātu juridisku noteiktību attiecībā uz piemērojamām tarifu likmēm maksas par pakalpojumu aprēķināšanai, kas ir būtisks elements līgumu slēgšanas sākšanai ar universālā pasta pakalpojuma sniedzēju un preses izdevējiem par abonēto preses izdevumu piegādēm 2023.gadā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.