Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

No vairākām Eiropas valstīm un Krievijas Latvijā varēs ierasties tikai ar negatīvu Covid-19 testu

Latvijā no Lielbritānijas, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas varēs ierasties tikai ar ne vēlāk kā pirms 72 stundām veiktu negatīvu RNS Covid-19 testu vai ne vēlāk kā pirms 48 stundām veiktu negatīvu antigēna testu, paredz valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī prasība būs spēkā no piektdienas, 24.decembra, lai Latvijas saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulu paspēj 48 stundas pirms lēmuma spēkā stāšanās par to informēt pārējās dalībvalstis. 

Testi būs jāveic gan pret Covid-19 vakcinētām, gan nevakcinētām personām.

Veselības ministrija (VM) grozījumu anotācijā norāda, ka šāda prasība nepieciešama, ņemot vērā omikrona varianta izplatību Eiropas valstīs un Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cilvēkiem ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem, ja tests nav veikts pirms iekāpšanas transportlīdzeklī, tas jāveic nekavējoties pēc ieceļošanas Latvijā – tuvākajā laboratorijā, ne vēlāk kā 24 stundu laikā. Savukārt personas bez Covid-19 sertifikātiem un bez negatīva testa rezultāta transportlīdzeklī ceļošanai uz Latviju nedrīkst tikt ielaistas.

Prasība būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām – nākamā gada 11.janvārī, kad spēku zaudēs rīkojums “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

Kā ziņots, Latvijā reģistrēts 41 Covid-19 omikrona paveida gadījums, no kuriem seši līdz astoņi ir vietējās pārneses gadījumi, pirmdien, 21.decembrī, pēc koalīcijas sanāksmes atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veselības ministrs norādīja, ka Latvijas valstspiederīgie, kas dzīvo Lielbritānijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Vācijā un citur, kur omikrona klātbūtne ir lielāka nekā Latvijā, svētku laikā dosies uz mājām, un vīruss izplatīsies. Līdzīgi esot bijis pērn ar deltas paveidu. Tāpēc VM jau pirms divām nedēļām piedāvāja ieviest testēšanas prasību pirms ceļošanas, skaidroja ministrs.

Teksts: nacionālā informācijas aģentūra LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.