Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noraida opozīcijas priekšlikumu par bāzes pensiju vismaz 136 eiro apmērā

Saeima šodien noraidīja opozīcijas rosinājumu par bāzes pensijas ieviešanu no 2023.gada, kas būtu ne mazāka par 136 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priekšlikumu virzīja deputāti Ramona Petraviča (LPV), Māris Možvillo (PCL), Ļubova Švecova, Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde (KuK), Aldis Gobzems (KuK), Ieva Krapāne, Kaspars Ģirģens (R), Inguna Rībena un Ēriks Pucens (R).

Deputāti šādu lēmumu aicināja pieņemt, ņemot vērā skaudro situāciju par valsts vecuma pensiju saņēmēju dzīves apstākļiem, kad arvien krasāk palielinās cenas, tajā skaitā, pārtikai un energoresursiem.

Opozicionāru skatījumā, pašreizējie piešķirtie kompensējošie mehānismi nespēj nosegt straujo dzīves līmeņa pasliktināšanos. Šādā situācijā pēc citu valstu piemēra pensijas sistēmā būtu jāņem vērā pamatbāze, pārējo daļu veidojot no personas veiktajām sociālajām iemaksām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ņemot vērā, ka bāzes pensiju ieviešana skartu ikvienu pensionāru un tas būtu nozīmīgs solis nabadzības mazināšanai senioru vidū,” pauž deputāti, kuri piedāvāja, nosakot bāzes pensijas apmēru, to paredzēt ne mazāku kā minimālās vecuma pensijas aprēķina bāzes apmērā – 136 eiro.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.