Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noraida ZZS atkal virzītos priekšlikumus par 200 eiro pabalstu un elektrības izmaksu pieauguma kompensēšanu

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu iesniegtos trīs likumprojektus par grozījumiem Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredzēja vienreizēju 200 eiro pabalstu pensionāriem, personām ar invaliditāti un personu, tajā skaitā bērnu ar invaliditāti kopšanas pabalsta saņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumus virzīja ZZS deputāti Viktors Valainis, Uldis Augulis, Armands Krauze, Edgars Tavars un Jānis Vucāns.

Valainis debatēs uzsvēra, ka ZZS ieskatā valdības un Saeimas līdz šim pieņemtie atbalsta pasākumi nesniedz pienācīgu atbalstu energoresursu cenu pieauguma krīzes mazināšanai. Politiķis norādīja, ka janvārī saņemtos rēķinus par decembri liela daļa iedzīvotāji nevar samaksāt.

“Elektrības cena ir pārāk augsta, [valdības] piedāvātie risinājumi nesedz pietiekamā apmērā elektroenerģijas cenu sadārdzināšanos,” akcentēja Valainis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķis norādīja, ka cilvēki, saņemot jaunos rēķinus, joprojām būšot “šoka stāvoklī”, un pieļāva, ka ir gadījumi, kad rēķins iedzīvotājiem pieaug no 100 uz 400 eiro vai no 150 uz 500 vai 600 eiro. Valainis arī atzīmēja, ka koalīcija jau septembrī tika brīdināta par to, kāds būs cenu šoks, ja nekas laikus netiks darīts situācijas risināšanai, un politiķis aicināja atbalstīt ZZS priekšlikumus par energocenu pieauguma kompensēšanu.

Tāpat tika noraidīti ZZS parlamentāriešu virzītie grozījumi, kas paredzēja kompensāciju iedzīvotājiem no valsts budžeta 80% apmērā par elektroenerģijas cenas daļu, kas pārsniedz noteikto robežu 80 eiro par megavatstundu. Piedāvājums paredzēja kompensācijas mehānismu piemērot arī ar atpakaļejošu datumu – no 2021.gada 5.decembra līdz 2022.gada 30.aprīlim.

Parlaments noraidīja arī priekšlikumu elektroenerģijai noteikt pievienotās vērtības nodokļa 0% nodokļa likmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgus priekšlikumus partiju apvienība vairākkārt bija virzījusi iepriekš, bet līdz šim tie nav saņēmuši atbalstu.

Paralēli valdošā koalīcija virza līdzīgas savas ieceres. Saeima iepriekš atbalstīju valdības virzīto energocenu pieauguma kompensēšanas pakotni par samazinātu maksu dažām elektronerģijas rēķina daļām, kā arī 50 eiro pabalstu par bērnu un 20 eiro pabalstu pensionāriem uz četriem mēnešiem.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.