Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noraida ZZS priekšlikumu no 1.jūnija uz laiku ļaut dīzeļdegvielai nepievienot biodegvielu

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos grozījumus likumā “Par atbilstības novērtēšanu”, kas būtu paredzējuši no 1.jūnija līdz 2023.gada 1.aprīlim ļaut pārdot dīzeļdegvielu, kurai nav pievienota biodegviela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumus likumā iesniedza ZZS deputāti Viktors Valainis, Edgars Tavars, Uldis Augulis, Jānis Dūklavs, Māris Kučinskis, Raimonds Bergmanis, Janīna Jalinska, Jānis Vucāns, Gundars Daudze un Didzis Šmits.

Kā ziņots, iepriekš citā likumprojektā ZZS bija rosinājusi ļaut nepievienot biodegvielu no 1.aprīļa, kad šī prasība stājās spēkā. Saeima ir noraidījusi arī šo priekšlikumu.

Debatēs par vēl iepriekšējo likumprojektu Valainis uzsvēra, ka degvielas cenas jau tagad ir nesamērīgi augstas un ka no 1.aprīļa obligātā prasība par biodegvielas piemaisījumu sadārdzināšot degvielas cenu vēl par desmit līdz 12 centiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķis uzsvēra, ka degvielas cenu pieaugums negatīvi ietekmē ikvienu Latvijas iedzīvotāju, arī lauksaimniekus, kuriem pašlaik ir jāapstrādā lauki.

Jau vēstīts, ka savukārt Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā atbildes vēstules projektā Saeimas atbildīgajai komisijai norādīts, ka biodegvielas piejaukuma prasības atcelšana varētu nedot vēlamo dīzeļdegvielas cenu samazināšanas efektu.

EM tāpat vēstules projektā norādīja, ka pastāv būtisks risks, ka degvielas cena tieši pretēji – varētu papildus pieaugt, ņemot vērā jau kopš pagājušā rudens noslēgtos biodegvielas piegādes līgumus uz visu 2022.gadu. Enerģētikas drošības darba grupā tāpat vērtēts fakts, ka pašlaik degvielas vairumtirgū nav brīvi pieejami papildu dīzeļdegvielas krājumi biodegvielas piejaukuma aizstāšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: LETA

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.