Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Norisināsies nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2022”

21.aprīlī un 22.aprīlī Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā norisināsies nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2022”, aģentūru LETA informē Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) vecākā informācijas speciāliste Alise Devjatajeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad 22 dažādos prasmju konkursos savas iemaņas demonstrēs un par medaļām sacentīsies vairāk nekā 130 konkursanti no 32 profesionālās izglītības iestādēm Latvijā.

Divu konkursa dienu laikā konkursanti no visas Latvijas demonstrēs savu meistarību, zināšanas un profesionalitāti galdniecībā, informācijas tehnoloģijās, viesu uzņemšanā, tērpu dizainā, restorānu servisā, ēdienu gatavošanā, celtniecībā, smago spēkratu remontā un apkopē, mobilajā robotikā un citos prasmju konkursos.

Prasmju konkurss mehatronikā notiks Rīgas Tehniskajā koledžā, bet metināšanā – Rīgas 3. arodskolā, un šie divi konkursi nebūs atvērti apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešu sniegumu vērtēs 70 nozares ekspertu žūrija. Veiksmīga dalība konkursā “SkillsLatvia 2022” ļaus sacensties par iespēju pārstāvēt Latviju un piedalīties Eiropas mēroga konkursā “EuroSkills” vai pat pasaules līmenī – “WorldSkills”.

Paralēli “SkillsLatvia 2022” norisei abās konkursa dienās notiks profesionālo prasmju iepazīšanas aktivitāte “Izmēģini profesionālās prasmes”. Konkursa apmeklētāji varēs klātienē vērot un izmēģināt dažādus profesionālos un tehnoloģiskos darba paņēmienus, gūt ieskatu par nozarēm un konkrētām profesijām, lai labāk izprastu savas intereses un spējas, padarot mērķtiecīgāku nākamās profesijas izvēli.

Apmeklētājiem būs atvērta “SkillsLatvia” sarunu studija ar žurnālistu Uģi Jokstu, kurā par profesionālās izglītības attīstību Latvijā, kā arī nacionālo un starptautisko konkursu nozīmi diskutēs izglītības un nozaru eksperti, konkursu laureāti un dalībnieki, pedagogi un karjeras konsultanti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu “EuroSkills” un “WorldSkills” iepriekšējie Latvijas komandas dalībnieki dalīsies pieredzē un iespaidos par gatavošanos konkursiem, to norisi un nozīmi viņu turpmākajās karjeras gaitās.

Pasākumu iespējams apmeklēt klātienē vai pieslēgties tiešsaistē VIAA un “SkillsLatvia” “Facebook” kontos.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.