Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Norisināsies pirmais elektronisko eksāmenu izmēģinājums

10.novembrī norisināsies pirmais elektronisko eksāmenu izmēģinājums reālā Latvijas skolu ekosistēmā, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10.novembrī 12. klašu un profesionālo izglītības iestāžu 3. kursu audzēkņiem pirmoreiz būs iespēja izmēģināt centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā.

Tiešsaistē ieplānots izmēģināt angļu valodas augstākā līmeņa eksāmenu. Dalība eksāmenā ir brīvprātīga, un šī eksāmena rezultāts nekādā veidā neietekmēs skolēnu semestra vai gada vērtējumus.

5.jūlijā tika apstiprināti Ministru kabineta noteikumi “Noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību”, kas paredz, ka, sākot ar 2022./2023. mācību gadu tiks sākta pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmais solis šo noteikumu praktiskā realizācijā ir angļu valodas augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums tiešsaistē. Plānots, ka izmēģinājuma eksāmenā piedalīsies ap 10 000 skolēnu.

Eksāmens norisināsies valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā, un tā būs iespēja skolēniem iepazīties ar augstākā līmeņa eksāmena norisi.

Izmēģinājuma eksāmenā skolēniem būs jāveic trīs uzdevumi klausīšanās daļā, pieci uzdevumi lasīšanas daļā un viens uzdevums rakstīšanas daļā. Kopējais izmēģinājuma eksāmena izpildes laiks būs trīs stundas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksāmena vērtēšana daļēji tiks veikta automātiski, bet daļu uzdevumus vērtēs izglītības iestādēs reģistrētie vērtētāji valsts pārbaudījumu informācijas sistēmā. Šajā eksāmenā atšķirībā no oficiālā eksāmenā, ja nepieciešams, skolēni eksāmena izpildei varēs izmantot arī savus personīgos datorus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.