Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Norisināsies sociālās uzņēmējdarbības konference “Sadarbība kā veiksmes atslēga”

Latvijā no 10. līdz 13. oktobrim norisinās Sociālās uzņēmējdarbības nedēļa, kuras gaitā 13. oktobrī ikviens interesents aicināts pievienoties tiešsaistes konferencei “Sadarbība kā veiksmes atslēga”. Konferencē būs iespēja dzirdēt gan sociālo uzņēmumu, gan nozares ekspertu viedokļus un pieredzes stāstus par sociālās uzņēmējdarbības jomas attīstību, kā arī tiks diskutēts par izaicinājumiem un veicamajiem darbiem sadarbības veicināšanā, informē Labklājības ministrija (LM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajai uzņēmējdarbībai attīstoties, arvien vairāk tiek aktualizēti jautājumi par ciešāku  sadarbību starp dažādu jomu un sektoru pārstāvjiem. Kā rāda pieredze citviet pasaulē, sociālie uzņēmēji spēj iniciēt un virzīt dažādus inovatīvus risinājumus, kas pozitīvi ietekmē pārmaiņas sabiedrībā un sniedz pozitīvu sociālo ietekmi.

Imants Lipskis, Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors, Sociālo uzņēmumu komisijas priekšsēdētājs: “Sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmā ir dažādi dalībnieki – pieredzējuši sociālie uzņēmēji, topošie sociālie uzņēmēji, investori, nevaldības organizācijas, augstskolas, pētnieki, valsts un pašvaldību institūcijas. Novērtējot savstarpējās komunikācijas un sadarbības nozīmīgumu, šī gada sociālās uzņēmējdarbības nedēļas centrālā notikuma konferences tēma ir par sadarbību kā veiksmes atslēgu. Aicinām sekot līdzi konferences norisei tiešsaistē 13. oktobrī”.  

Konferences pirmo daļu atklās nozares praktiķis un sociālās uzņēmējdarbības lektors Osakas, Ņujorkas un Telavivas universitātēs Dr. Nirs Tsuks un sociālā uzņēmuma “Sonido” dibinātāja un sociālo inovāciju vadītāja, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas padomes locekle Inga Muižniece. Tam sekos diskusiju panelis “Sadarbība un sociālās uzņēmējdarbības ētika – kā kopīgiem spēkiem veicināt sabiedrības labklājību?”, kurā pieci nozares eksperti no dažādām, ar sociālo uzņēmējdarbību saistītām nozarēm, dalīsies pieredzē un viedokļos par to, kā šobrīd vērtējama sociālā uzņēmējdarbība Latvijā, kāda ir starptautiskā prakse, un kā nozarei kopīgi piedāvāt un rast ceļu risinājumiem dažādām, jau šobrīd sabiedrībā esošajām problēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences otro daļu, daloties ar savu pieredzi šajā nozarē gan Latvijā, gan Zviedrijā, atklās Nicholas Murigu un sociālā uzņēmuma “Kustības brīvība” vadītāja Aija Vule. Pēc tam, piedaloties pieciem ekspertiem no dažādām jomām, norisināsies diskusiju panelis “Pārnozaru sadarbība un praktiskie piemēri: izdošanās, izaugsme, mācības un pieredze”, kur gan ar praktiskiem piemēriem, gan ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies uzņēmumu, investoru, domnīcu pārstāvji, kā arī ekonomikas eksperts.

Konference tiešraidē Labklājības ministrijas “Facebook” kontā būs skatāma no pulksten 11.00 līdz 15.00. Ārvalstu pieredzes stāstus dalībnieki varēs klausīties sinhronajā tulkojumā no angļu uz latviešu valodu.

Labklājības ministrija jau ceturto gadu organizē Sociālās uzņēmējdarbības nedēļu. Lai veicinātu plašāku izpratni par sociālās uzņēmējdarbības jomu, sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros  norisināsies arī divas tiešsaistes meistarklases. 10. oktobrī  interesenti varēja piedalīties praktiskajā meistarklasē Olgas Kotovas vadībā “Konkurētspēja caur sadarbību”, savukārt – 11. oktobrī var apmeklēt Stīva Savides (Apvienotā Karaliste) meistarklasi “Uzticības loma sabiedrībā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija un konferences programma pieejamas Labklājības ministrijas tīmekļvietnes Facebook lapā sadaļā “Pasākumi”. Tāpat sociālās uzņēmējdarbības nedēļas ietvaros 12. oktobrī tiks atvērts sociālo uzņēmumu digitālais katalogs un visas nedēļas garumā sociālie uzņēmēji sniegs informāciju masu medijiem.

Foto: lm.gov.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.