Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noskaidroti fotokonkursa “Jelgava 2022” laureāti


“FOTOKONKURSĀ iesūtītās fotogrāfijas ir mirkļi, kas noķerti gluži netīši ikdienas dunā,” stāsta Dace Lejēja, kura ieguva pirmo vietu kategorijā “Kas notiek Jelgavā”, un atklāj, ka fotoaparātu, ar kuru fotografējusi atzītās bildes, iegādājusies pavisam nesen.

“Fotomāksla ir kaut kas starp pastkartīti un pases bildi,” teic fotokonkursa “Jelgava 2022” žūrijas pārstāvis fotogrāfs Eduards Kapša. No 10. februāra līdz 3. oktobrim norisinājās pieteikšanās pašvaldības iestādes “Kultūra” tradicionāli rīkotajam fotokonkursam, un Jelgavas kultūras nama 1. stāva galerijā nupat atklātajā izstādē apbalvoti labāko darbu autori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada fotokonkursa tēma bija “Kultūra manā dzīvē”, kas iedalīta trīs kategorijās. Balstoties uz iegūto punktu skaitu, kategorijā “Kas notiek Jelgavā” pirmo vietu ieguva Dace Lējēja, otrā vieta piešķirta Agitai Birzietei, bet trešā – Reinim Birzietim. Pirmo vieta kategorijā “Portrets” ieguva Igors Zakrepskis, otrajā vietā ierindojās Lāsma Vīksna, bet trešajā – Aija Freiberga. Kategorijā “Radošie meklējumi” uzvaras laurus plūca Raitis Miksons, otrajā vietā Jānis Salmanis, trešajā – Evita Lapsenberga.

Vairāk nekā 100 iesūtītos darbus šogad vērtēja slēgtā žūrijas komisijas sēdē, kurā piedalījās Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, Turaidas muzeja Izglītojošā darba un komunikācijas nodaļas galvenā speciāliste Maira Dudareva, SIA “AD Fotostudija” vadītājs un fotogrāfs Agris Šiliņš, SIA “Timermaņa foto” vadītājs fotogrāfs Gunārs Timermanis, kā arī fotogrāfs E.Kapša.

“Esmu jelgavnieks, un man šķiet, ka šis ir vienīgais fotogrāfiem veltītais konkurss Jelgavā, tāpēc piedalos,” komentē I.Zakrepskis, kurš konkursā piedalās jau ceturto reizi, bet uzvar tajā atkārtoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilggadējā žūrijas komisijas pārstāve M.Dudareva stāsta par darbu vērtēšanas kārtību: “Šī ir tā reize, kad pēc autora rokraksta es nevarēju atpazīt nevienu, jo visi darbi tika vērtēti anonīmi. Iesniegtos foto saņēmām vien ar klāt pieliktu ciparu, un autors palika nezināms. Vērtēšana vienmēr ir bijusi subjektīva, bet īpaša uzmanība tiek pievērsta fotogrāfiju tehniskajam izpildījumam, autora redzējumam un darba novitātei. Domāju, ka šādi konkursi ir lieliska motivācija rīkoties, un man ir prieks, ka dalībnieku vidū ir parādījušās jaunas sejas!” gandarīta ir M.Dudareva.

Fotokonkursa darbu izstāde kultūras namā būs apskatāma līdz 8. janvārim. Fotokonkurss Jelgavā notiek jau vairāk nekā 15 gadu.

Teksts un foto: Liene Krūmiņa

“FOTOKONKURSĀ iesūtītās fotogrāfijas ir mirkļi, kas noķerti gluži netīši ikdienas dunā,” stāsta Dace Lejēja, kura ieguva pirmo vietu kategorijā “Kas notiek Jelgavā”, un atklāj, ka fotoaparātu, ar kuru fotografējusi atzītās bildes, iegādājusies pavisam nesen.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.