Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noslēgusies oficiālā peldsezona

Noslēgusies oficiālā peldsezona – tas nozīmē, ka darbu Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietās beiguši glābēji un šonedēļ notiks pludmaļu infrastruktūras ieziemošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst no 15. maija līdz 15. septembrim. Tradicionāli abās oficiālajās Jelgavas peldvietās – Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietā – sabiedrisko kārtību un drošību šajā laika periodā uzraudzīja Jelgavas Pašvaldības policijas (JPP) Patruļpolicijas nodaļas inspektori. Rezumējot aizvadīto sezonu, JPP Vecākais inspektors glābējs Māris Viesturs atzīst: līdz ar mainīgajiem laikapstākļiem pludmaļu apmeklējums bija mazāks nekā pērn, bet sabiedriskās kārtības ievērošana vērtējama kā optimāla.

“Kopumā vasara ir bijusi mierīga. Šajā peldsezonā novērojām, ka ir izlīdzinājusies atpūtnieku plūsma abās pilsētas oficiālajās pludmalēs. Proti, ja iepriekš vairāk apmeklēta bija Lielupes labā krasta peldvieta, tad šosezon tikpat liela apmeklētāju daļa deva priekšroku Pasta salas peldvietai,” ar novērojumiem dalās M.Viesturs, papildinot, ka Pasta sala kļuvusi par atpūtas kompleksu, kur vasaras periodā cilvēki apvieno pilsētas pasākumu vai sporta laukumu un peldvietas apmeklējumu.

Sezonas gaitā abās pilsētas pludmalēs kopumā fiksēti 206 pārkāpumi, kas ir par 87 mazāk nekā iepriekšējā sezonā. M.Viesturs atzīst, ka ikgadējā vietējo iedzīvotāju izglītošana dod redzamus rezultātus – pārkāpumu skaits dažādās kategorijas samazinās, tomēr vienlaikus parādās jaunas tendences. Piemēram, šosezon pludmalēs bija novērojams liels tūristu īpatsvars, līdz ar to liela daļa preventīvo pārrunu nereti notikusi tieši ar pilsētas viesiem, kuri nav pievērsuši uzmanību vai nav iepazinušies ar noteikumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākais aizrādījumu skaits šosezon bijis saistīts ar mazizmēra kuģošanas līdzekļu – visbiežāk katamarānu – iebraukšanu aizliegtajā zonā. “Lai gan redzam uzlabojumus pēc veiktajām pārrunām un samazinājumu no 73 gadījumiem pērn līdz 48 gadījumiem šovasar, nākamajā sezonā turpināsim komunikāciju ar kuģošanas līdzekļu nomniekiem, lai pievērstu lielāku uzmanību savu klientu informēšanai par to izmantošanas kārtību. Ņemot vērā tūristu pieplūdumu, aicināsim būt gataviem šo informāciju sniegt arī dažādās valodās,” norāda M.Viesturs. Jāpiebilst, ka 42 gadījumos atpūtnieki izglītoti arī par bīstamību peldoties aiz bojām, un arī šajā kategorijā pārrunas visbiežāk notikušas ar ārzemju viesiem.

Vienlaikus 45 pārkāpumi šosezon saistīti ar dzīvnieku ievešanu peldvietā. “Aktuāls jautājums, kam pievērsīsim pastiprinātu uzmanību nākotnē, ir suņu uzturēšanās pludmalē. Lielupes labā krasta promenāde ir kļuvusi par iecienītu pastaigu galamērķi cilvēkiem ar suņiem, tomēr nereti ir gadījumi, kad suns izraujas un nokļūst pludmales zonā,” skaidro M.Viesturs, papildinot: šādas situācijas nav pieļaujamas, jo ieviestajiem noteikumiem ir būtisks drošības un higiēnas aspekts.

Jāpiebilst, ka peldsezonā medicīniskā palīdzība jelgavniekiem sniegta kopumā 16 reizes –

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

pārsvarā atpūtnieki pie glābējiem vērsās nelielu nobrāzumu un brūču gadījumā, savukārt vienreiz izsaukta Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta brigāde. Kopumā sezonas garumā palīdzība sniegta iedzīvotājiem vecumā no 5 līdz 40 gadiem. Jāpiebilst, ka vienu reizi sezonas gaitā pa skaļruni izskanējis aicinājums atpūtniekiem iznākt no ūdens, jo pilsētai tuvojās spēcīgs negaiss.

Jāuzver, ka līdz ar peldsezonas beigām, šīs nedēļas sākumā Lielupes labā krasta un Pasta salas peldvietās tiks aizvestas pārvietojamās tualetes un glābēju mājas, savukārt pārējais peldvietu aprīkojums – rotaļu un aktīvās atpūtas iekārtas, ģērbtuves, soliņi un veloturētāji – tiks noņemti pakāpeniski, izvērtējot laikapstākļus, informē pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība”.

Jāpiebilst, ka šosezon ūdens temperatūra Lielupē bija no 16 līdz 24 grādiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.