Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noteikta Nākotnes līgas un Latvijas kausa izspēles kārtība

Latvijas Futbola federācijas valde apstiprinājusi 2022. gada sezonas “Optibet” Nākotnes līgas un “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas turnīra reglamentus. Abos turnīros startē Jelgavas futbola komandas.

Nākotnes līga

“Optibet” Nākotnes līgas turnīrs paredzēts divos apļos no aprīļa līdz novembrim ar 14 vienību dalību, integrējot tajā līdz četrām Virslīgas dublieru komandām bez iespējas kvalificēties “Optibet” Virslīgas čempionātam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandas pieteikumā vienlaikus var atrasties ne vairāk kā 35 spēlētāji, no kuriem ne vairāk kā astoņi futbolisti var būt citas federācijas sagatavoti spēlētāji (autora piezīme – leģionāri).

Vienlaicīgi laukumā jāatrodas vismaz astoņiem spēlētājiem, kuri ir federācijas sagatavoti spēlētāji (attiecas arī uz Virslīgas dublieru komandām).

Virslīgas dublieru komandās spēles protokolā var tikt iekļauti spēlētāji, kuri dzimuši 2000. gada 1. janvārī vai vēlāk, bet līdz trim spēlētājiem protokolā var minētajam vecumam neatbilst.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandas, kas 2022. gada “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņems 13. un 14. vietu, zaudēs tiesības piedalīties 2023. gada “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā.

Komanda, kas 2022. gada čempionātā ieņems 12. vietu, divās pārspēlēs tiksies ar Latvijas 2. līgas komandu, kas 2022. gada čempionātu noslēgs trešajā vietā.

Komanda, kas “Optibet” Virslīgā ieņems devīto vietu, divās pārspēlēs tiksies ar komandu, kas 2022. gada “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā ieņems otro vietu, kamēr “Optibet” Nākotnes līgas pirmās vietas ieguvēja iegūs tiesības pārcelties uz “Optibet” Virslīgas čempionātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas kauss

Latvijas kausa izcīņā var piedalīties jebkurš klubs, kas ir LFF biedrs vai LFF biedra kandidāts. Klubs var piedalīties tikai ar vienu komandu.

Jebkuram futbolistam atļauts spēlēt tajā komandā, kurā viņš ir pieteikts Latvijas Virslīgas, 1. līgas, 2. līgas, 3. līgas čempionātā vai reģistrēts citā futbola klubā, kas ir LFF biedrs vai LFF biedra kandidāts.

Sacensības tiek sarīkotas pēc izslēgšanas sistēmas, spēlējot vienu spēli katrā kārtā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1.kvalifikācijas posms: Piedalās Latvijas 2.līgas un 3.līgas čempionāta klubi un visi klubi, kas ir LFF biedri vai LFF biedru kandidāti. Spēļu pāri un saimnieki tiek noteikti ar izlozes palīdzību.

2.kvalifikācijas posms: Piedalās 1.kvalifikācijas posma uzvarētāji un 1.līgas klubi. 2.posmā spēļu pāri un saimnieki tiek noteikti ar izlozes palīdzību.

Play-off posms: Piedalās 12 otrā kvalifikācijas posma uzvarētāji. Play-off posma spēļu pāri un saimnieki tiek noteikti ar izlozes palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1/8 fināls: Piedalās 16 komandas, tajā skaitā Virslīgas klubi. Sacensību 1/8 fināla pāri tiek noteikti ar izlozes palīdzību. Ja vienā pārī tiek izlozēta Virslīgas komanda ar zemākas līgas komandu, laukuma saimnieki ir zemākās līgas komanda. 1/8 fināla dalībnieki netiek izsēti.

Finālposms: ¼ fināli, pusfināli un fināls. Piedalās 1/8 fināla uzvarētāji, kopā 8 komandas. Spēļu pāru izloze tiek organizēta gan pirms ¼ fināla, gan pusfināla spēlēm. Spēles datumus apstiprina LFF Sacensību organizācijas komiteja un tos paziņo papildus.

Latvijas kausa izcīņas fināls notiek 2022. gada oktobrī vai novembrī. Fināla norises vieta un datums tiek paziņoti papildus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Futbola sacensību reglamentējošos dokumentus var aplūkot šeit.

Jelgavas futbola komandas

Pagājušā sezonā “Optibet” Nākotnes līgā startēja viena komanda – “FS Jelgava/Albatroz SC”. Latvijas kausa izcīņā piedalījās divas komandas – “FS Jelgava/Albatroz SC” un “JFC Jelgava”.

Kausa izcīņā piedalījās ar “Dobele Allegro” komanda, kurā spēlē liels skaits jelgavnieku un komanda arī trenējās Jelgavā. Bet ņemot vērā, ka tās nosaukumā un juridiskā adresē ir kaimiņpilsētas vārds, joprojām pastāv neskaidrības vai to var dēvēt par mūsu pilsētas komandu vai nē.

Informācijas avots: Latvijas Futbola federācija. Teksts/foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.