Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noteikts jauns SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 2022. gada nogalē izskatījusi SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifu, informē SPRK.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2023. gada 1. janvāra līdz 31.janvārim lietotājiem Branku ciemā tiks piemērots SIA “Ozolnieku KSDU” siltumenerģijas tarifs 194,10 eiro/MWh, jeb par 29,5% augstāks nekā spēkā esošais. Savukārt no šā gada 1.februāra siltumenerģijas tarifs būs 189,72 eiro/MWh. Siltumenerģijas tarifa izmaiņas saistītas ar noslēgto dabasgāzes piegādes līgumu par fiksētu dabasgāzes cenu uz vairākiem mēnešiem.

Komersanta tarifā iekļautās kurināmā izmaksas veido lielāko daļu no kopējām izmaksām – 89,3%. Lietotāji saņems valsts atbalstu, jo tarifa apmērs pārsniedz valstī noteikto 150 eiro/MWh slieksni. Attiecīgi maksa par piegādāto siltumenerģiju ar valsts atbalstu janvārī būs 113,41 eiro/MWh, bet no februāra 112,97 eiro/MWh.

Siltumenerģijas tarifus nosaka bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), norādītie tarifi ir bez PVN.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd vērtēšanā daļa tarifu iesniegti ar samazinājumu, bet daļa ar pieaugumu. Tirgū turpinās dabasgāzes cenas lejupslīde, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz daļu no komersantu siltumenerģijas tarifiem, kam dabasgāzes cena mainās katru mēnesi vai arī līgums noslēgts par fiksētu cenu uz īsu laika periodu. Arī šķeldas cenas, kopš oktobra uzrāda lejupejošu tendenci, nedaudz pieaugot tām novembrī un decembra sākumā. Šķeldas cenas kritums pozitīvi ietekmēs tos komersantus, kuriem ir noslēgti līgumi uz īsu termiņu un, kas tiek pārslēgti brīdī, kad šķeldas cena tirgū ir zemāka par esošo,” stāsta SPRK vadītāja Alda Ozola.

Siltumenerģijas tarifiem līdz 150 eiro/MWh valsts kompensē 50% no tarifa, kas pārsniedz noteikto slieksni – 68 eiro/MWh. Savukārt no tās daļas, kas pārsniedz 150 eiro/MWh, valsts kompensē 90%.

Ar visiem atbalsta mehānismiem energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam, SPRK aicina iepazīties Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.