Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiesāti trīs satelīttelevīzijas “meistari”

Zemgales rajona tiesā Jelgavā izskatīta krimināllieta, kurā par blakustiesību pārkāpšanu bija apsūdzēts Armands N. (vārds mainīts). Tiesnese Daiga Danšina lēma apstiprināt Armanda vienošanos ar prokuroru par vainas atzīšanu un sodu, kas paredzēja apsūdzētā sodīšanu ar 150 stundām sabiedriskā darba.

Armands Krimināllikumu bija pārkāpis tādējādi, ka kopā ar Jāni P. un Oļģertu D. (arī vārdi mainīti) Jelgavas novadā izvērsa nelikumīgu komercdarbību. Šī personu grupa, lai gūtu peļņu, sniedza nelicencētus televīzijas pakalpojumus vairākiem simtiem mājsaimniecību. Arī Armanda līdzdalībnieki saņēma pelnīto sodu, tikai agrāk, jo savu vainu atzina jau pirmstiesas izmeklēšanā.

2020. gada 8. janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 148. panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, jo bija iegūta informācija par to, ka Jelgavas novadā tiek nodrošināta televīzijas programmu izplatīšanu bez līguma un televīzijas kanālu blakustiesību īpašnieku atļaujas un atbilstošas licences. Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka šis noziedzīgais nodarījums tiek veikts personu grupā, kurā darbojas Armands N., Jānis P. un Oļģerts D.

Lai noziedznieki tiktu pieķerti un atmaskoti, policijas darbinieki noorganizēja speciālo eksperimentu, kas notika 2020. gada 27. maijā kādā vasarnīcā, kas arī atrodas Jelgavas novadā. Interesanti, ka šim izmeklēšanas eksperimentam ekonomisko noziegumu apkarotāji nemeklēja kādu ierindas iedzīvotāju, tas bija Valsts policijas darbinieks, kuram TV meistari par atlīdzību uzstādīja un konfigurēja televīzijas signāla uztveršanas ierīces, ar kurām iespējams uztvert atkodētos televīzijas kanālus. Šajā gadījumā piedāvātajā TV kanālu paketē ietilpa “Viasat History”, “Viasat Nature/History HD”, “Viasat Explore”, “Viasat Sport”, “Viasat Nature”, “VIP Comedy”, “VIP Megahit”, “VIP Premier”, “Sony Channel HD”, “Sony Sci-fi” un “Sony Turbo”. Armands arī ar savu jauno klientu bija vienojies par atlīdzības saņemšanu par šo TV kanālu retranslēšanas nodrošināšanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.