Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks ASV militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās

Nodrošinot Latvijas iedzīvotāju informētību par liela skaita militārās tehnikas pārvietošanos, Nacionālie bruņotie spēki (NBS) vērš uzmanību, ka laikā no 2. līdz 12.maijam Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts nozīmes autoceļiem paredzēta ASV militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās maršrutos “Liepāja – Ādažu bāze”; “Liepāja – Lietuvas robeža”; “Liepāja – Igaunijas robeža”, informē NBS Apvienotā štāba Operāciju plānošanas departamenta Komunikācijas pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visa ASV militārā tehnika tiks pārvietota uz smago kravu treileriem, un kolonnu pavadīšanu nodrošinās Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs.

18.aprīlī Liepājas ostā tika nogādāti vairāk nekā 350 ASV Bruņoto spēku militārās un atbalsta tehnikas līdzekļi. No 16. līdz 27.maijam šo tehniku paredzēts iesaistīt vairākos vingrinājumos starptautiskajās militārajās mācībās “Defender Europe 2022”, kas vienlaikus norisināsies vairākās Baltijas jūras reģiona un Austrumeiropas valstīs.

Latvijas teritorijā “Defender Europe 2022” ietvaros plānotie vingrinājumi ir daļa no militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posma, kas norisināsies praktiski visu maiju un kurā apvienotas vēl četras starptautiskās mācības: “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield”, “Hedgehog”, kā arī Nacionālo bruņoto spēku taktiskā līmeņa militārās lauka mācības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautisko militāro mācību norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai demonstrētu NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Nacionālie bruņotie spēki aicina Latvijas novadu iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām Latvijā, un īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem uz valsts nozīmes un reģionālajiem ceļiem.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.