Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks konference par bioloģisku un no antibiotikām brīvu cūkkopību Latvijā

Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LLU) Jelgavā 16.septembrī notiks konference par bioloģisku un no antibiotikām brīvu cūkkopību Latvijā, aģentūru LETA informēja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī būs noslēguma konference projektam “Latvijas cūkkopības ilgtspējīga attīstība uz antibiotiku brīvas un bioloģiskas saimniekošanas pamatiem”.

Konferences ietvaros Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) pētnieki iepazīstinās ar projekta laikā veikto cūku nobarošanas eksperimentu rezultātiem un sniegs ražošanas saimnieciskā izdevīguma salīdzinošo vērtējumu.

Cūkgaļas ražotāji, kuru vidū būs SIA “Ulbroka”, SIA “Ecoland”, ZS “Jurkas”, dalīsies ar praktisko pieredzi bioloģiskajā cūku nobarošanā. Zinātnieki iepazīstinās ar projekta laikā izstrādāto bioloģiskās cūkgaļas kvalitātes standartu, kā arī ar rekomendācijām no antibiotikām brīvai cūkkopībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA “Skai Baltija” pārstāvis stāstīs par praktisko pieredzi biocūkgaļas tirdzniecībā, bet ar bioloģisko cūku selekcijas kritērijiem iepazīstinās eksperts no SIA “Cūku ciltsdarba centrs”.

Par ārvalstu cūkkopju pieredzi darbā bez antibiotiku izmantošanas stāstīs veterinārijas eksperte no Nīderlandes Karien Koenders. Savukārt ar praktisko pieredzi bio cūkkopībā Ukrainā iepazīstinās speciālists Tomass Brunners.

Latvijas Cūku audzētāju asociācija (LCAA) vadītāja Dzintra Lejniece norāda, ka svarīga ir tādu cūku barības līdzekļu pieejamība, kas ir no pašmāju izejvielām. Šis temats bijis pētnieku un lauksaimnieku fokusā projekta gaitā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

73% aptaujāto pircēju atzinuši, ka, iegādājoties cūkgaļu, vēlas redzēt marķējumu par paaugstinātām dzīvnieku labturības un vides prasībām.

Neskatoties uz to, Latvijā biocūkgaļas ražošana ir tikai sākumstadijā – ražotāju ir maz, bio cūku kopskaits – neliels.

Bioloģisko cūku īpatsvars pašlaik veido vien 0,6% no kopējā cūku skaita valstī, savukārt bioloģiskā cūkgaļa – tikai ap 0,13% no kopējā saražotā cūkgaļas daudzuma, liecina AREI dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus bioloģiskās pārtikas tirgus kopumā Latvijā strauji attīstās, atsaucoties globālajām tirgus tendencēm.

Citās Eiropas Savienības (ES) valstīs bioloģiskās cūkkopības nozare attīstījusies ievērojami labāk.

Projekta mērķis ir Latvijā attīstīt ilgtspējīgu, kopējā ES gaļas tirgū konkurētspējīgu cūkkopību, kas balstīta uz Latvijā inovatīvām metodēm – no antibiotikām brīvu cūku audzēšanas sistēmu, cūku audzēšanu bioloģiskajā saimniekošanas sistēmā ar atbilstīgu nozares gala produktu virzību tirgū un datorizētu fermas vadības rīku, kas salāgots ar selekcijas datu uzskaites sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu īsteno Latvijas Cūku audzētāju asociācija un sadarbības partneri – Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, AREI, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, SIA “Cūku ciltsdarba centrs”, SIA “Agrosels”, SIA “Ulbroka”, SIA “Ecoland Latvia”, Z/S “Jurkas”, SIA “Skai Baltija”, SIA “PF Vecauce”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.