Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks LLKC organizēta konference par viedo ciemu attīstību

Lai veidotu labāku izpratni par viedajiem ciemiem un iedvesmotu to jēgpilnai veidošanai,  Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina uz konferenci “Viedie ciemi – nākotnes lauku teritoriju virzītājspēks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konference notiks 13. oktobrī no pulksten 9.30 tiešsaistē www.laukutikls.lv un LLKC Facebook kanālā @LLKCOzolnieki.

Lai gan viedo ciemu pieeja Latvijā un dažviet Eiropā ir salīdzinoši jauna, tomēr daudziem tā ir zināma. Taču reizi pa reizei dzirdam jautājumus: – Kas tad īsti ir viedais ciems? Vai mēs esam viedais ciems? Kā kļūt par viedo ciemu? Šie jautājumi tad arī iedvesmojuši konferences rīkošanai.

LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis norāda, ka “šis ir laiks, kad jādomā par tautas saglabāšanu nākotnē, ieklausoties lauku kopienu vēlmēs, jo mēs apzināmies to spēku ceļā uz spēcīgu, apdzīvotu, savienotu, izturētspējīgu un pārtikušu Latviju lauku telpu. Vietējām kopienām, vietējai varai ir potenciāls tikt galā ar dažādām problēmām – tas patiešām ir iespējams, ja vien domājam stratēģiski un ilgtspējīgi, respektējot mūsdienu izaicinājumus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences laikā ikvienam interesentam būs iespēja rast atbildes uz jautājumiem, kas nepieciešams, lai viņu teritorijā darbotos viedo ciemu pieeja.

Atbilstoši Eropas Komisijas (EK) definīcijai, viedie ciemi ir:

  • kopienas lauku apvidos, kas izmanto inovatīvus (radošus) risinājumus, lai uzlabotu dzīves apstākļus konkrētajā teritorijā un nodrošinātu ilgtspēju, balstoties uz savām stiprajām īpašībām un iespējām;
  • kopiena, kas piedāvā līdzdalības iespēju katram interesentam, lai izstrādātu un īstenotu savu stratēģiju un kopīgi uzlabotu ciema ekonomiskos, sociālos un vides apstākļus, jo īpaši, izmantojot digitālo tehnoloģiju piedāvātos risinājumus;
  • kopiena, kas spēj attīstīties, sadarbojoties un arī apvienojoties ar citām kopienām un dalībniekiem, lauku un pilsētu teritorijās. Iesaistīto ierosinājumi un viedā ciema stratēģijas īstenošana var balstīties uz esošajām iniciatīvām, un to var finansēt no dažādiem valsts un privātiem avotiem.

Konferenci Valsts Lauku tīkla pasākumu ietvaros organizē LLKC.

Foto: LLKC

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.