Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks seminārs par Jelgavas iedzīvotāju mobilitāti un sabiedriskā transporta optimizāciju

19. janvārī no pulksten 10.00 Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte – LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte – LLU), Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Jelgavas dome rīko darba pētniecisko semināru par Jelgavas iedzīvotāju mobilitāti un sabiedriskā transporta optimizāciju, kas norisināsies Jelgavas pilsētas domē, informē LBTU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārā universitāšu pētnieki, kā arī Jelgavas autobusu parka eksperti prezentēs pētījumā “Individuālie mobilitātes budžeti kā sociālais un ētiskais pamats oglekļa emisiju samazināšanai” (MyFairShare) paveikto.

Oglekļa dioksīda emisiju samazināšana ir viens no vissvarīgākajiem mērķiem, lai pasargātu pasauli no katastrofālām klimata pārmaiņu sekām nākotnē. Projekta MyFairShare ideja balstās pētījumos, kuros pētīta pietiekamības principu piemērojamība, lai mainītu cilvēku mobilitātes ieradumus, piemēram, izmantojot individuālos mobilitātes budžetus. 

Semināra atklāšana plānota pulksten 10.00 ar Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa ievadvārdiem, bet pēc tam sekos vairāki ziņojumi. LBTU zinātņu prorektore, profesore Irina Arhipova informēs par tēmu “Dinamiskās mobilitātes budžeta modelēšana”, LU pētnieks Aldis Ērglis  iepazīstinās ar tēmu “SKDS aptauja: Jelgavas iedzīvotāju mobilitātes paradumi”, savukārt turpinājumā būs Jelgavas autobusu parka ekspertu prezentācija par uzņēmuma datubāzes pilnveidošanu un maršruta plānošanas un optimizācijas digitālajiem rīkiem, bet noslēgumā – diskusija par pētījumā iegūto rezultātu izmantošanu Jelgavas iedzīvotāju mobilitātes un sabiedriskā transporta optimizācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MyFairShare projektā tiek apvienotas un paplašinātas esošās zināšanas, dati un modeļi, kā arī identificētas efektīvas politikas stratēģijas un izstrādāts individuālo mobilitātes budžetu taisnīgas sadales risinājums. Tā potenciāls tiek pārbaudīts sešās “atvērtās laboratorijās” (Living Labs), viena no tām ir Jelgavas pilsēta, kas pētījumā piedalās kopā ar tādām Eiropas metropolēm kā Londona un Vīne.

Projekta starptautiskajā konsorcijā ietilpst Austrijas Tehnoloģiju institūts GmbH (AIT Austrian Institute of Technology GmbH), Austrijas Dabas resursu un dzīvības zinātņu universitāte, BOKU (University of Natural Resources and Life Sciences, BOKU, Austria), Vācijas Aviācijas un kosmosa centrs (German Aerospace center, DLR), Lorenz Consult (FLO), Londonas Ekonomikas un politikas zinātnes skola (London School of Economics and Political Science, LSE), Norvēģijas Transporta ekonomikas institūts (Institute of Transport Economics, TOI, Norway), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) ( iepriekš – Latvijas Lauksaimniecības universitāte) un Latvijas Universitāte (LU), kā arī dažādu valstu un pašvaldību uzņēmumi. Projekta partneru pieredze aptver visas projekta sekmīgai īstenošanai nozīmīgās jomas.

Semināra programma pieejama, izmantojot šo saiti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pētījums “Individuālie mobilitātes budžeti kā sociālais un ētiskais pamats oglekļa emisiju samazināšanai” (angļu valodā – Individual Mobility Budgets as a Foundation for Social and Ethical Carbon Reduction (MyFairShare)) tiek īstenots programmas Apvārsnis 2020  ERA-NET Cofund aktivitātes – ERA-NET Cofund Urban Accessibility and Connectivity (ENUAC) ietvaros.

Logo

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.