Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks tirdzniecības centram Jelgavā noskatītās teritorijas detālplānojuma publiskā apspriešana

Šodien pulksten 16 var attālināti piedalīties teritorijas Cukura ielā 2 detālplānojuma publiskās apspriešanas sanāksmē, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai saņemtu informāciju par sanāksmes norisi un pieteiktos tai, sava kontaktinformācija jānosūta uz e-pasta adresi dace.sture@jelgava.lv.

Iedzīvotāji var iepazīties ar izstrādāto detālplānojumu, tas ir, būvniecības ieceres piedāvājumu, līdz 20.janvārim.

Rakstiskus priekšlikumus var nosūtīt Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai pa pastu: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv vai portālā www.geolatvija.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā jau vēstīts, sabiedriskajai apspriešanai nodots detālplānojums un vides pārskats teritorijai Jelgavā, Cukura ielā 2. Tur plānots attīstīt jaunu un mūsdienīgu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā, teikts publikācijā.

Detālplānojuma teritorija atrodas Lielupes labajā krastā, kvartālā starp Cukura ielu, Rīgas ielu, Veco Strēlnieku ielu, Krasta ielu un Lielupi. Uz zemesgabala šobrīd atrodas dzīvojamā ēka, kas nav apdzīvota, un arī pārējā teritorija netiek aktīvi apsaimniekota un kopta. Tās lielākā daļa ir aizaugusi ar krūmiem, bet vidusdaļa – daļēji pārpurvojusies.

Īpašums pieder SIA “Auras Centrs”, kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi. Darbs tika sākts pagājušā gada sākumā, un to veica SIA “Metrum”, teikts pašvaldības publikācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība informē, ka jaunas apbūves veidošana šajā teritorijā ir atļauta tikai publiskās apbūves teritorijā ar indeksu P un P2, – tas nozīmē, ka jauna apbūve netiks veidota Rīgas ielas malā un Lielupes krastam piegulošajā zonā.

Savukārt zonā, kur atļauta jaunas apbūves veidošana, fasādes augstums nedrīkst pārsniegt 12 metrus, bet arhitektoniski akcenti pieļaujami līdz 15 metru augstumam. Prasības arī paredz, ka fasādei, kas vērsta pret Lielupes promenādi, ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai un atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas funkcionāli un vizuāli jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Lai nodrošinātu labāku jaunās ēkas integrēšanu pilsētvidē un vizuāli mazinātu tās ietekmi uz ainavu, noteikts, ka ēkas apjoms jāveido dažādos augstumos un formās, izvairoties no vienlaidus fasādēm, jāizmanto dažādi fasāžu apdares materiāli, piemēram, veidojot arhitektoniski atšķirīgu ēkas pirmo stāvu. Ēkai atļauts veidot terases un zaļos jumtus, kas būtu vērsti pret publisko ārtelpu, pauž pašvaldībā.

LETA ir rakstījusi par agrākajiem šīs pašas teritorijas apbūves plāniem. 2017.gada aprīlī Jelgavas būvvaldē tika izdota būvatļauja SIA “Auras centrs” tirdzniecības centra “Depo” būvniecībai Lielupes krastā, Jelgavā. Šo būvatļauju apstrīdēja biedrība “Jelgavas attīstībai”, kas vērsās vispirms pilsētas domē, bet pēc tam tiesā, kur biedrības prasībai pievienojās arī biedrība “Direct impact” un vairākas fiziskas personas. Administratīvā rajona tiesa atcēla Jelgavas pašvaldības izsniegto būvatļauju 2018.gada oktobrī, un Augstākās tiesas senāts atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību šai lietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Auras Centrs” reģistrēta 2013.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,7 miljoni eiro, īpašnieks – Igaunijā reģistrēts uzņemums “EfTEN Kinnisvarafond AS”, kas savukārt pieder diviem Igaunijas pilsoņiem Viljaram Arakasam un Tenu Ūstalu, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmums pēdējos trīs gadus, par kuriem pieejami dati, ir bijis neaktīvs – nav veicis saimniecisko darbību.

SIA “Metrum” pieder SIA “Latio”, kura īpašnieks ir Edgars Šīns, liecina “Firmas.lv” dati. Šī uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 2,68 miljoni eiro, peļņa – 184 093 eiro.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.