Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADU AKTUALITĀTES: “Tenax Panel” atklāj jaunu ražotni Dobelē

  • “TENAX GRUPAS” īpašnieks Nikolajs Kurma (vidū), “Tenax Panel” direktors Egils Novickis un ražošanas departamenta direktors Mārtiņš Krasnovs dodas pārgriezt sarkano lenti.

Uzņēmums “Tenax Panel” veicis nozīmīgu soli savā attīstībā un maija izskaņā atklāja jaunu sendvičpaneļu ražotni Dobelē. Tas dos iespēju dubultot eksporta tirgiem nepieciešamo produkcijas apjomu un saražot vienu miljonu kvadrātmetru dažāda tipa sendvičpaneļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ražotnes kapacitāte ir divi miljoni kvadrātmetru produkcijas, ko uzņēmums plāno sasniegt jau tuvāko gadu laikā. 75% uzņēmuma produkcijas tiek eksportēti uz Ziemeļeiropas tirgiem.

Jaunās ražotnes būvniecībā un aprīkojumā investēti 13 miljoni eiro, no kuriem daļa ir pašu līdzekļi, bet daļa Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums, kā arī AS “Swedbank” piešķirtais finansējums.

Uzņēmējdarbība reģiona un valsts izaugsmei

  • “TENAX PANEL” direktors Egils Novickis (no kreisās) un ražošanas departamenta direktors Mārtiņš Krasnovs iedarbina jauno ražošanas līniju..

Svinīgajā ražotnes atklāšanas pasākumā piedalījās Latvijas ekonomikas ministrs Viktors Valainis, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis, uzņēmuma “Tenax grupa” īpašnieks Nikolajs Kurma un uzņēmuma “Tenax Panel” darbinieki, klienti, sadarbības partneri, nozares pārstāvji un viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma īpašnieks N. Kurma pauda pārliecību, ka uzņēmuma efektīvas darbības garants ir komanda, kurā strādā labākie nozares speciālisti, atbildīgi, prasmīgi un zinoši darbinieki.

Ekonomikas ministrs V. Valainis savā uzrunā vērsa uzmanību, ka SIA “Tenax Panel” ir kā simbols, kā veicināt valsts ekonomikas attīstību: “Nesen Saeimā notika debates par valsts ekonomisko attīstību, un tika uzstādīts mērķis tuvākajos desmit gados dubultot valsts ekonomiku. Tā izpildei vairāk jāstrādā eksportā, jāceļ produktivitāte un jāiegulda inovācijās. “Tenax Panel” ir uz pareizā ceļa, jo jau veicis ieguldījumus inovācijās, un jaunā ražotne dos iespēju dubultot eksportu un celt produktivitāti. Eksportspējīgi un efektīvi uzņēmumi, kuri vienlaikus domā par inovatīviem produktiem, ir Latvijas ekonomikas un labklājības dzinējspēks un pamats. Tāpēc es priecājos kopā ar uzņēmuma darbiniekiem un vadību par iespēju atklāt šo ražotni un būtiski palielināt ražošanas apjomus un daudzveidību.”

“Ir prieks par mūsu novada uzņēmējiem, kas pilnveido un attīsta savu uzņēmumu. Tas rada jaunas darba vietas un izaugsmes iespējas gan iedzīvotājiem, gan novadam kopumā,” pasākumā uzsvēra Dobeles novada domes priekšsēdētājs I. Gorskis. Viņš izteica pateicību uzņēmuma vadībai par atbalstu sportam, kultūrai un novada infrastruktūras attīstībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Swedbank Latvija” valdes priekšsēdētājs Lauris Mencis pateicās uzņēmuma īpašniekam N. Kurmam par ilggadējo sadarbību un norādīja, ka realizētais projekts apliecina, ka uzņēmējdarbībā būtisks virzītājspēks ir drosme, apņēmība un ilgtermiņa skats nākotnē. Tas dod pienesumu ne tikai vietējās kopienas attīstībā, bet arī visa reģiona tālākai izaugsmei.

Radītas darba vietas

SIA “Tenax Panel” ir daļa no “Tenax Grupas”, kuras pirmsākumi meklējami 1991. gadā Dobelē. Šobrīd “Tenax Grupa” ir Latvijas kapitāla uzņēmums, kura vienīgais īpašnieks ir N. Kurma. Pasākuma atklāšanā viņš atskatījās vēsturē: “Projekts aizsākts pirms astoņiem gadiem, kad tika pieņemts lēmums par sendvičpaneļu ražošanas tālāku attīstību, investējot uzņēmuma, “Swedbank” un Eiropas finanšu līdzekļus. Projektā bija paredzēti trīs etapi – esošās ražošanas līnijas pārveide un modernizācija, infrastruktūras izveide, kas ietvēra piebraucamo ceļu un gatavās produkcijas laukumu izbūvi. Trešā etapa realizācijai – ražošanas ēkas būvniecībai – 2018. gadā nodibinājām jaunu uzņēmumu – SIA “Tenax Panel”. Jaunās ražotnes optimālas darbības nodrošināšanai tiks radītas 30 jaunas darba vietas Dobeles novadā. Ir ne tikai atklāta ražotne, bet arī sakārtots neliels Latvijas zemes gabaliņš, kur agrāk stāvēja tanki, bet tagad zaigo skaista, jauna industriāla celtne.”

Jauni ilgtspējīgi produkti

  • MŪSDIENĪGAS tehnoloģijas ļaus uzņēmumam saražot vienu miljonu kvadrātmetru dažāda tipa sendvičpaneļu.
    FOTO: INGRĪDA NEUSA-LUCA

Pēc svinīgas lentes pārgriešanas klātesošie varēja doties iepazīt jauno ražotni un būt klāt brīdī, kad tika palaista jaunā ražošanas līnija. “Mūsu mērķis ir būt par pārmaiņu nesēju būvniecībā, ne vien ražojot vairāk un efektīvāk, bet arī strādājot ilgtspējīgāk un radot jaunus videi draudzīgus produktus. Uzskatu, ka tas uzlabo Latvijas būvniecības vides kvalitāti un ir izšķirošs faktors mūsu sadarbības partneriem ziemeļu valstīs – Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Islandē, Dānijā –, Lietuvā un Igaunijā. Pirmā “Tenax Grupas” ražošanas līnija tika uzstādīta un palaista 2005. gadā, otrā – 2014. gadā, bet trešo kopīgi palaidīsim šodien. Vislielākais nopelns paveiktajā ir mūsu darbiniekiem, klientiem, piegādātājiem, ražotnes projektētājiem un būvniekiem,” uzsvēra “Tenax Panel” direktors Egils Novickis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklātajā ražotnē līdzās jau ierastajiem sendvičpanieļiem uzņēmums ražos jauna tipa produkciju – renovācijas paneļus, kuri paredzēti ēku renovēšanai, un eko paneļus, kuru ražošanā izmantoti otrreiz pārstrādāti materiāli. Sendvičpaneļi ir viegli pielāgojumi individuālām vajadzībām un objektu prasībām, ir ar dažādiem siltumizolācijas starpslāņiem, biezumiem, paneļu platumiem un garumiem, kas nodrošina augstu produktu funkcionalitāti, īsu ražošanas un piegādes termiņu. Turpmāk tie tiks ražoti ar jauniem profilējumu veidiem, kādi vēl Baltijas tirgū nav pieejami.

  • “TENAX PANEL” produkcija.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Novadu aktualitātes”. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”. #SIF_MAF2024

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.