Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NOVADU AKTUALITĀTES: Uz Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas jumta dzīvo bites

Uz Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas jumta ierīkoti divi bišu stropi ar aptuveni 30 000 bišu saimi. Skola realizē biškopības projektu “JTV bites”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību bišu nozīmei un ietekmei uz mūsu ekosistēmu un dzīves kvalitāti, stāsta Tehnoloģiju vidusskolas direktores vietniece Nataļja Buļipopa. Viņa akcentē, ka jaunieši varēs iesaistīties arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādē. Vienlaikus projekts ir iespēja gūt idejas skolēnu mācību uzņēmumu veidošanā, piemēram, piedāvājot stropu montēšanas pakalpojumus, izstrādājot bišu dzirdinātavu risinājumus vai produktus no saražotā medus un blakusproduktiem, kā arī realizējot daudzas citas idejas.

“Lai gan projekts ir par urbāno biškopību, tas devis ierosmi vēl radošākam mācību procesam arī citos priekšmetos. Piemēram, dizaina un tehnoloģiju priekšmetā jau notika stropu elementu montāža un aprīkošana, bet mērījumu analīze jeb statistika var kalpot par atjautīgu uzdevumu matemātikā. Drīzumā stropos tiks uzstādīts arī ziedputekšņu savācējs, un šajā gadījumā, piemēram, bioloģijas stundā, jaunieši varēs pētīt, no kādiem kokiem un augiem bites saņēmušas barību,” pastāsta N. Buļipopa.

Atklāj jauniešu iniciatīvu centru Līvbērzē

Pagājušajā nedēļā svinīgi atklāts devītais jauniešu iniciatīvu centrs Jelgavas novadā. Tas atrodas Līvbērzē, ziņo Jelgavas novada pašvaldība. Centrs darbojas kopš marta beigām, un tā vadītāja ir līdzšinējā Līvbērzes pagasta jaunatnes lietu koordinatore Amanda Meldere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Centrs piedāvā daudzveidīgas iespējas un resursus, lai veicinātu jauniešu izaugsmi un attīstību,” norāda Līvbērzes jauniešu iniciatīvu centra vadītāja A. Meldere. Centrs ir atvērts katru darba dienu, tā aktualitātēm līdzi var sekot sociālo tīklu profilos – “Facebook” lapā @Līvbērzes jauniešu iniciatīvu centrs un “Instagram” kontā @livberzes_jic.

Jelgavas novadā jauniešu iniciatīvu centri darbojas Ānē, Brankās, Staļģenē, Elejā, Līvbērzē, Nākotnē, Ozolniekos, Svētē un Vircavā, bet jaunatnes lietu koordinatori ir vēl piecos novada pagastos.

Jauniešu centrs ir vieta, kur ne tikai kvalitatīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, satikt vienaudžus, veidot kopīgus projektus un īstenot savas iniciatīvas, bet arī attīstīt nepieciešamās prasmes un pilnveidot dažādas kompetences – digitālo, pilsonisko līdzdalību, uzņēmējdarbību –, kā arī rūpēties par savu veselību un labsajūtu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielajā eiroviktorīnā” uzvar 5. vidusskolas 10.a klase

Labklājības ministrijas organizētajā tiešsaistes erudīcijas spēlē “Lielā eiroviktorīna” šogad uzvarējusi Jelgavas 5. vidusskolas 10.a klase, ziņo “Lielās eiroviktorīnas” organizatori. “Lielā eiroviktorīna” ar katru gadu gūst arvien lielāku dalībnieku atsaucību. Šogad tajā zināšanas pārbaudīja 79 skolu audzēkņi un tika pārstāvēts gandrīz katrs Latvijas novads.

Par erudītāko Rīgā atzīta Rīgas Rīnūžu vidusskolas 11.a klase, Vidzemē – Ogres Valsts ģimnāzijas 11.a, Latgalē – Kārsavas vidusskolas 11.a, Sēlijā – Ilūkstes Raiņa vidusskolas 11.a, Kurzemē – Engures vidusskolas 11.a, Zemgalē un Latvijā kopumā – Jelgavas 5. vidusskolas 10.a klase. Katra uzvarējusī klase saņems 500 eiro kāda pašu izvēlēta klases saliedēšanas pasākuma apmaksai.

Kad cenšas visa klase

Ar finālsacensībām divu dienu garumā Zemgales Olimpiskajā centrā noslēgusies LOK projekta “Sporto visa klase” desmitā sezona, un starp laureātiem, līdzīgi kā visus iepriekšējos gadus, atkal ir Jelgavas 4. vidusskola: pirmajā vietā 6.c, 4.c un 3.a klase, bet godpilnā trešajā – 5.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesības startēt finālsacensībās klases izcīnīja atlases kārtā, kur tika ņemti vērā rezultāti stafešu sacensībās un vispārējās fiziskās sagatavotības uzdevumu izpildē, vidējais vērtējums sekmēs, kā arī paveiktie labie darbi. Kopumā 3. klašu grupā sacentās 12 klases, 4. klašu grupā – 14 klases, 5. klašu grupā – astoņas klases un 6. klašu grupā – septiņas klases. Komandas mērojās spēkiem kāpšanas trasē, orientēšanās sacensībās, dažādos stafešu izaicinājumos, kā arī pārbaudīja savas zināšanas jautājumos par olimpisko kustību, olimpiešiem un gaidāmajām Parīzes spēlēm.

Kā informē LOK, aizvadītajā mācību gadā projektā ”Sporto visa klase” piedalījās 317 klases jeb 6400 otro līdz sesto klašu skolēni no 35 pašvaldībām. Jelgavas novadu šajā skaitā pārstāvēja 16 klases un tikpat arī Jelgavas valstspilsētu. Finālsacensību uzvarētāji tika pie medaļām, diplomiem, sponsoru sarūpēta gardumu groza un citām balvām, bet projekta izvirzītie mērķi ir ieguvums visiem tajā iesaistītajiem. “Uzlabot bērnu fizisko sagatavotību un stāju, motivēt sporta nodarbībām. Piecas sporta stundas nedēļā, regulāras peldēšanas nodarbības – tas vien ir ko vērts. Tāpat arī sekmju vērtējums, kas mudina labi mācīties,” teic Staļģenes pamatskolas direktors Aivars Naglis, kura vadītā mācību iestāde projektā ir pārstāvēta visās klašu grupās.

No 5. un 6. klašu audzēkņiem izvirzīti arī dalībnieki projekta nometnē “Personības akadēmija”, kas no 9. līdz 16. jūnijam norisināsies Ventspilī. Starp apstiprinātajiem ir Santa Kursīte, Alens Freibergs, Šarlote Cunska un Ernests Jakubs no Jelgavas 4. vidusskolas un Elīna Lazdovska no Staļģenes pamatskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekts “Novadu aktualitātes”. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.