Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

NVO saņems 86 000 eiro finansējumu etniskās saliedētības veicināšanai

Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, savstarpējo sadarbību un mazinātu aizspriedumus pret un starp etniskajām grupām, Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis projektu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO) “Mazākumtautību un sabiedrības saliedētības programma”, kurā sadalīs 86 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā nformēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone, kopš Krievija sāka karadarbību Ukrainas teritorijā, Latvijas sabiedrībā ir novērojams satraukums par potenciāliem etniskiem konfliktiem, kas var veidoties krasu viedokļu atšķirību dēļ attiecībā pret notikumiem Ukrainā.

Interneta komentāros un sociālajos tīklos pieaug agresīvas retorikas gadījumi, kas kultivē etniskus aizspriedumus un stereotipus. Lai veicinātu dialogu starp dažādām etniskajām grupām un mazinātu sabiedrības šķelšanos, darot zināmu, ka Latvija ir drošas mājas ikvienam neatkarīgi no tautības, konkursā finansējumu saņems NVO projekti, kuros paredzētās aktivitātes ir vērstas uz sabiedrības saliedētības veicināšanu.

Projektiem ir jāveicina iedzīvotāju izpratne par sabiedrības daudzveidību, mazinot negatīvos stereotipos balstītu attieksmi pret un starp dažādām etniskajām grupām, jāīsteno pasākumi, kas veicina piederības sajūtu Latvijai, jāveicina dažādu etnisko grupu līdzdalība pilsoniskās sabiedrības veidošanā, kā arī jārisina sociāli jutīgi jautājumi dažādos aspektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta mērķa grupa ir visu vecuma grupu pārstāvji, jo īpaši – bērni un jaunieši, nodrošinot, ka projekta aktivitātēs vienlaikus piedalās ne mazāk kā 50% mazākumtautību pārstāvju un ne mazāk kā 30% latviešu tautības pārstāvju. Projektu iesniedzēji ir NVO, kuras aizvadīto divu gadu laikā nepārtraukti darbojas mazākumtautību jomā vai saliedētas pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā. Vienam projektam pieejamais maksimālais finansējums ir 10 000 eiro, savukārt projekta izmaksu attiecināmības periods ir no 1.jūlija līdz 2023.gada 28.februārim.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts kancelejas un viens NVO pārstāvis – eksperts, kas atlasīts SIF izsludinātajā projektu vērtēšanas ekspertu atlases konkursā.

Komisijas sastāvā arī ir SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības un kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās. Projektu pieteikumu vērtēšanai var tikt piesaistīti atklātā konkursā atlasīti neatkarīgi eksperti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 26.aprīlis pulksten 12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 14.aprīlī pulksten 11.00 notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu sadarbiba@sif.gov.lv un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO.

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā “Projektu konkursi”.

Foto: publicitātes/unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.