Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Obligātos centralizētos eksāmenus šogad kārtos apmēram 17 000 12.klašu skolēnu

Vislielākais skaits izglītojamo vispārējās vidējās izglītības iegūšanai šogad kārtos centralizēto eksāmenu matemātikā, informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Matemātikas eksāmenu 20.maijā kārtos 17 214 izglītojamie. Otrs lielākais eksāmenu kārtotāju skaits ir latviešu valodas eksāmenam, ko 17.maijā kārtos kopumā 16 791 izglītojamais. Eksāmeni latviešu valodā un matemātikā vidējās izglītības beidzējiem ir obligāti.

No izvēles eksāmeniem lielākais eksāmenu kārtotāju skaits būs bioloģijā, to 30.maijā kārtos 1250 izglītojamie. Fizikas eksāmena kārtošanai 25.maijā pieteikti 838 izglītojamie. Ķīmijas eksāmenu 25.maijā grasās kārtot 750 izglītojamie, bet Latvijas un pasaules vēstures centralizēto eksāmenu 23.maijā kārtos 341 izglītojamais.

VISC norāda, ka arī šogad izglītības iestādes organizē necentralizēto eksāmenu norisi ekonomikā, ģeogrāfijā, informātikā un mazākumtautību (krievu) valodā un literatūrā. Lielākais skolēnu skaits necentralizētajos eksāmenos šogad pieteikts informātikā – 178 skolēni, ekonomikas necentralizēto eksāmenu kārtos 174 skolēni, necentralizēto eksāmenu mazākumtautību (krievu) valodā un literatūrā kārtos 54 skolēni, bet ģeogrāfijas eksāmenam pieteikti 14 izglītojamie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai vispārizglītojošo mācību priekšmetu eksāmenu norise būtu droša, arī šogad Valsts policija sadarbībā ar VISC pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā veiks pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu. Tāpat centralizēto eksāmenu uzdevumos būs iestrādāti papildu drošības elementi, kas to “nopludināšanas” gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju. Valsts policija atgādina, ka par centralizēto eksāmenu darbu satura izpaušanu pirms, kā arī norises laikā, ir paredzēta kriminālatbildība.

Izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar piedalīties eksāmenā, tiek nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā, sākot ar 9.jūniju.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.