Oloko Ede gūst divu vārtus un paceļ “FS Jelgava” uz septīto vietu (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās “Tonybet” Virslīgas 9. kārtas spēlē ar rezultātu 2:1 (1:1; 1:0) pārspēja “Grobiņas SC/LFS” un noslēdza turnīra pirmo apli septītajā vietā. Abus vārtus pēc pussarga Ralfa Šitjakova piespēlēm guva Nigērijas izcelsmes uzbrucējs Oloko Džozefs Ede (Oloko Joseph Ede).

Jelgavnieku rindās pēc traumu sadziedēšanas atgriezās pussargi Agris Glaudāns un Ikuto Gomi, bet viņi palika uz rezerves soliņa līdz otrajam puslaikam. “FS Jelgava” sākumsastāvs bija tāds pats, kā iepriekšējā spēlē pret FK “Liepāja”.

Mājinieki uzsāka ar uzstājīgu cīņu centra laukumā, divcīņās iegūstot bumbas kontroli un veidojot uzbrukumus uz “Grobiņas SC/LFS” vārtiem. Jau spēles 12. minūtē Ralfs Šitjakovs ar precīzu piespēli izvirzīja sitiena pozīcijā uzbrucēja Oloko Ede, kurš šodien nekļūdījās un raidīja to viesu vārtu tīklā – 1:0.

Jelgavnieki turpināja savus uzbrukumus, bet grobiņnieki atbildēja ar biežām standarta situācijām. Vien pirmajā puslaikā viņi pamanījās izpildīt 8 stūra sitienus, radot daudz darba laukuma saimnieku vārtsargam Vjačeslavam Kudrjavcevam.

Pirmā puslaika izskaņā viesi izspēlēja bumbu no sānu līnijas un veiksmīgi to iecentrēja uz vārtu priekšu, kur izveicīgāks izrādījās augumā raženais uzbrucējs Markuss Kruglaužs un raidīja bumbu jelgavnieku vārtu tīklā, izlīdzinot spēles rezultātu – 1:1. Starp citu Markuss spēlēja “FK Jelgava” dublieru sastāvā komandas pēdējā pastāvēšanas laikā.

Otrajā puslaikā “Grobiņas SC/LFS” spēlētājiem izdevās mazināt jelgavnieku bumbas kontroles laiku, radot vairākas bīstamas situācijas pie “FS Jelgava” vārtiem. Savukārt laukuma saimnieki centās atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem.

Vienā no epizodēm, jelgavnieki pārtvēra bumbu laukuma centrā un izveidoja ātru pretuzbrukumu. Pussargs Ralfs Šitjakovs ar precīzu piespēli izkārtoja vārtu gūšanas iespēju Oloko Ede un 69. minūtē nigēriešu uzbrucējs bija precīzs bumbas raidījumā – 2:1.

Spēles pamatlaika noslēgumā viesu pussargs Deivids Dobrecovs ieraidīja bumbu jelgavnieku vārtos, bet vārtu guvums netika ieskaitīti, jo tika fiksēts aizmugures stāvoklis.

“FS Jelgava” noslēdzot turnīra pirmo apli ir nopelnījusi 8 punktus un ieņem septīto vietu turnīra tabulā. Turpinājumā komandu sagaida trīs spēļu izbraukumu sērija, kurā būs jācīnās ar tiešiem konkurentiem. 3. maijā komanda dosies uz Daugavpili, kur stadionā “Esplanāde” aizvadīs 10. kārtas spēli pret BFC “Daugavpils”.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Oloko Joseph Ede (70 Artūrs Janovskis 83′), 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins (41 Ikuto Gomi 60′), 99 Rihards Bečers, 18 Ralfs Maslovs, 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs (14 Ādams Dreimanis 79′), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (10 Agris Glaudāns 46′), 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 4 Gļebs Kačanovs, 17 Andris Liepnieks, 21 Valters Laiviņš, 15 Kristers Pantelejevs; galvenais treneris: Valērijs Redjko.

“Grobiņas SC/LFS”: 1 Artem Malysh (G), 16 Kristers Čudars (13 Ralfs Denijs Džeriņš 38′), 7 Jānis Krautmanis (C) (17 Rodrigo Gaučis 71′), 23 Maksims Fjodorovs (8 Emīls Knapšis 78′), 20 Markuss Kruglaužs, 18 Kārlis Mikuļskis, 9 Roberts Meļķis (24 Pape Doudou Diouf Ndiaye 78′), 4 Artiom Rozgoniuc, 12 Rūdolfs Meļķis (21 Denys Halata 71′), 3 Dāvids Družiņins, 10 Devids Dobrecovs; rezervisti: 32 Ņikita Pinčuks (G), 6 Yasuhiro Hanada, 15 Roberts Pirktiņš; galvenais trenerisI: Viktors Dobrecovs.