Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Opozīcijas deputāti iesnieguši priekšlikumu atļaut strādāt iedzīvotājiem bez Covid-19 sertifikāta

Opozīcijas deputāti Saeimā iesnieguši grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, lai no tā svītrotu normu, kas aizliedz strādāt personām bez Covid-19 sertifikāta, aģentūru LETA informēja partijas “Republikas” republikāņu atzara deputāti Ēriks Pucens un Kaspars Ģirģens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķi norāda, ka viņu rosinātos grozījumus parakstījuši arī deputāti Ramona Petraviča, Māris Možvillo (PCL) un Ļubova Švecova (LPV).

Deputāti uzsver, ka piedāvātās izmaiņas pozitīvi ietekmēšot vairāk nekā 60 000 cilvēku, kuri pašlaik esot atstādināti vai atlaisti no darba vietām.

“Savulaik valdība uzstāja uz obligātu vakcināciju, apgalvojot, ka tādā veidā tiks mazināta vīrusa izplatība. Diemžēl šī brīža statistika rāda uz pretēju situāciju – pandēmijas izplatība vairs nav kontrolējama,” pauž Ģirģens. Politiķa ieskatā būtu “taisnīgi un loģiski” atjaunot iespējas strādāt cilvēkiem, kuriem savas pārliecības dēļ šī iespēja tika liegta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Turklāt tas risinātu darbaspēka trūkuma problēmas un mazinātu nabadzības riskus un spriedzi uz valsts un pašvaldību sociālajiem budžetiem,” pauž politiķis.

Deputāts Ģirģens arī aktualizē jautājumu, kurš atlīdzinās šiem cilvēkiem par “sabojātām dzīvēm, stresiem” un prognozē, ka pieaugs iedzīvotāju pieteikumi tiesā pret valsti par piespiedu atstādināšanām un to radītajām sekām uz dzīves kvalitāti.

“Valdībai ir jāatzīst, ka tā kļūdījās ar obligātās vakcinācijas efektivitāti uz sabiedrības noturību pret vīrusu, tāpēc steidzami ir jārisina esošā situācija sabiedrības interesēs un jāatjauno cilvēkiem iespējas strādāt,” pauž politiķis.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.