Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Organizācija “Mana balss” aicina piedalīties likumu koprakstīšanas darbnīcā, iepazīstot platformu OpenSaeima.lv

Lai padziļinātu sabiedrības iesaisti likumdošanas tapšanas procesā, organizācija “Mana balss” ir izveidojusi jaunu iesaistes platformu OpenSaeima.lv, ar kuru aicina iepazīties un praktiski darboties meistarklasē “OpenSaeima: likumu darināšanas darbnīca”. Pasākums norisināsies tiešsaistē “Zoom”, kā arī tiks translēts “Open2Vote” un Manabalss.lv “Facebook” lapā, šodien, 29. jūnijā no pulksten 12 līdz 13.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzdalības nedēļas gaitā visā Latvijā norit diskusijas un risinājumu meklējumi, kā veicināt sabiedrības iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un kā uzlabot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos.

Organizācijai “Mana balss” šajā sakarā ir ne vien idejas, bet arī gatavi un ieviesti risinājumi. Pats jaunākais no tiem – OpenSaeima – ļauj komentēt, rediģēt un citādi līdzdarboties likuma tapšanas gaitā, kamēr likumprojekts atrodas kādā no Saeimas komisijām.

Pēdējo 11 gadu laikā jau 54 likumi un valsts līmeņa regulējumi Latvijā ir pieņemti, atsaucoties uz “Mana balss.lv” publicētajām pilsoņu iniciatīvām. Tas ir noturīgs pasaules rekords pilsoniskajai līdzdalībai likumdošanā tieši parlamentā. OpenSaeima šo līdzdalību padziļina, dodot sākumā tieši organizētajai pilsoniskajai sabiedrībai jeb NVO iespēju konsultēt Saeimas komisijas par tās interesējošajiem likumprojektiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

OpenSaeima: likumu darināšanas darbnīcas gaitā kopā ar moderatoriem – “Mana balss” projektu vadītājiem Gustavu Ērgli un Lailu Ābenu – būs iespēja izveidot organizācijas profilu, iepazīt platformas sniegtās iespējas, uzdot visus interesējošos jautājumus, kā arī rediģēt un ar priekšlikumiem papildināt divus konkrētus likumprojektus: Azartspēļu un Izložu likuma grozījumus un Interešu pārstāvības atklātības jeb tā saukto Lobija likumu.

Dalībai “Zoom” nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, pēc kuras dalībniekam tiks nosūtīta dalības saite – https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZMkc-6uqjosHNTZPv1YFikjkT3L8KcV9VMp

“Mana balss” aicina organizācijas piedalīties, iepazīties un praktiski darboties ar likumprojektu koprakstīšanas sistēmu OpenSaeima.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds.”

Foto: saeima.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.