Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Organizācija “Mana balss” aicina aktīvi līdzdarboties arī jaunievēlētās Saeimas darbā, izmantojot platformu OpenSaeima.lv

Organizācija “Mana balss” sāka OpenSaeima.lv projektu ar mērķi izveidot labvēlīgu infrastruktūru un vidi Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā, tā nodrošinot, ka likumdošanas process kļūst publiski atklātāks un katram interesentam ir vairāk iespēju iesaistīties likumdošanā. “Mana balss” aicina organizācijas izmantot OpenSaeima.lv iespējas arī sadarbojoties ar jaunievēlēto Saeimas sasaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visdažādāko nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes līmenis, kas pārstāv sabiedrības intereses parlamenta likumdošanā, ir diezgan zems. Lai gan vairāku NVO iesaiste parlamenta komisiju darbā kopumā ir ievērojama, to skaits un spektrs ir ierobežots. Nav arī vienotas NVO un Saeimas parlamenta komisiju sadarbības kārtības, tāpēc likumu pieņemšanas process Saeimā prasa pastāvīgu un nereti arī laikietilpīgu uzraudzību no NVO un interešu grupu puses, jo sākotnējie likumprojekti var būtiski atšķirties no galu galā pieņemtajiem likumiem.

OpenSaeima.lv ļauj šo interešu aizstāvības procesu optimizēt. Pilsoniskās sabiedrības organizācijām platforma sniedz iespējas vēl efektīvāk ietekmēt tos Saeimas lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir izstrādes gaitā – komentēt, rosināt un sniegt priekšlikumus par aktuālajiem Saeimas komisijās esošajiem likumprojektiem, kā arī balsot par dažādām likumprojektu redakcijām. Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti un līdzīgi kā “Mana balss” iniciatīvas iesniegti Saeimā.

“OpenSaeima” ir iespēja savlaikus iesaistīties likumdošanas procesā, pirms likums ir pieņemts!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja arī jūsu organizācija ir ieinteresēta iesaistītities kvalitatīva likuma radīšanas procesā, ” Mana balss” aicina reģistrēties sistēmā un norādīt savas interešu jomas. Pēc reģistrācijas organizācija saņems automātisku ziņu, kad Saeimas dienaskārtībā nonāks interešu pārstāvniecībai svarīgs likumprojekts. Reģistrējieties – www.OpenSaeima.lv!

Projektu “Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds.”

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.