Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Otrā sadziedāšanās pēcpusdiena Dzīvesziņu un aroda sētā Jelgavā

Stiprinot iedibināto tradīciju – 10. martā pulksten 18 uz otro sadziedāšanās pēcpusdienu Dzīvesziņas un aroda sētā, Vecpilsētas ielā 2, aicināts ikviens. Būs pieejami dziesmu vārdi un akordi līdzi dziedāšanai un spēlēšanai, turklāt nav nozīmes ne muzikālajām dotībām, ne kāda mūzikas instrumenta spēles piekopšanā, jo pasākuma mērķis ir sanākšana kopā un stiprināšanās latviskā garā, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā sadziedāšanās pēcpusdiena “Ziemas laika dziesmas un rotaļas” aizvadīta februārī ar folkloras kopu “Dimzēns”, izdziedot seno latviešu ziemas laika dziesmas un atklājot aukstā gadalaika pavadīšanas tradīcijas. Šoreiz, gaidot Lielo dienu jeb pavasara saulgriežus, Jaunsvirlaukas pagasta folkloras kopa “Liepāre” aicinās izdziedāt un iepazīt senlatviešiem tik ļoti nozīmīgās saules un spēka dziesmas.

“Ikviens gaidīts, kas vēlas dziedāt sev par prieku un baudīt kopā radīto noskaņu, radīt mieru un spēka apziņu,” aicina Ilze Vēvere, piebilstot, ka sadziedāšanās pēcpusdienai aicināti pieteikties gan tādi, kam latviešu tradicionālā kultūra būs jaunatklājums, gan tradīcijas pārzinoši cilvēki, lai kopīgi uzjundītu kopsanākšanas garu. Iespējams kāds jauniegūtās zināšanas, dziesmas un rotaļas kā pavasara laika tradīciju ieviesīs savā ģimenē.  

Pieteikšanās sadziedāšanās pēcpusdienai – pa tālruni 29116210. Dalības maksa pieaugušajiem 5,50 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 3,50 eiro. Dalības maksā iekļauts arī Dzīvesziņas un arodu sētas apmeklējums. Pasākuma viesi vakara laikā varēs cienāties ar aromātisku tēju, bet, lai vakarēšanu padarītu omulīgāku, ikviens aicināts līdzi ņemt kādu našķi.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tautastērpu darinātava un amatnieku darbnīca “Austras raksti” Dzīvesziņas un arodu sētā saimnieko kopš pagājušā gada novembra nogales. Ikdienā Dzīvesziņas un arodu sētas viesiem “Austras raksti” piedāvā iespēju vērot audēju amata paraugdemonstrējumus, piedzīvot ekskursiju audējas pavadībā, izzināt ēkas vēsturi un iekārtojumu, atklāt audēju darba nianses un arī pašiem izmēģināt audēja iemaņas.

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com

Foto: Jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.