Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolniekos atklāts piemineklis barikāžu piemiņai

32. barikāžu atceres gadadienā 20. janvārī, pie Ozolnieku Tautas nama atklāts Andra Mežgaļa veidotais piemineklis barikāžu piemiņai. Tā izveidošanu finansējusi pašvaldība, informē Evelīna Vasiļčika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Barikāžu dalībnieks viens no pasākuma organizatoriem Jānis Melders ir gandarīts, ka beidzot arī Ozolniekos būs piemineklis šai atceres dienai: “Akmens ilgus gadus nostāvēja pie upes ar domu, ka piemineklis būs tur, bet dzīvē daudz kas notiek citādāk.”

No bijušā Ozolnieku novada barikādēs piedalījās aptuveni 350 cilvēku. Katru rītu, katru vakaru pie Tautas nama pulcējās iedzīvotāji, kopskaitā ap 250, lai dotos uz Rīgu, barikāžu epicentru.

Ina Jurģe savā “Facebook” profilā raksta: “Man prieks, ka šovakar Ozolniekos pie Tautas nama bija tik daudz cilvēku. Atmiņas joprojām spilgtas, jo 1991.gada 13.janvāra vakarā pēc atgriešanās no manifestācijas Daugavmalā Ozolnieku “Aizupēs” sanāca kopā LLA Mācību un Pētījumu mežsaimniecības darbinieki, paziņas, draugi un kaimiņi, lai rīkotos. Sarunas bija spraigas, visiem bija skaidrs, ka jābrauc uz Rīgu un jāaizstāv mūsu brīvība. Ar kādām automašīnām tad brauca uz Rīgu – ar baļķvedējiem. Mežsaimniecības ļaudis aizsargāja Latvijas televīziju. Tajā vakarā TV kadros varēja redzēt daudzus Ozolnieku cilvēkus, visemocionālāk runāja Varis Jansons, jo mājās palika sieva ar bērniem. Brauca gan latvieši gan citu tautību cilvēki – cik daudzi no viņiem jau ir mūžībā? Daudzi …

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl gail ugunskura liesmas un Iecavas upes tilts mirdz sveču liesmiņās, tautas namā skatās mākslas filmu “Janvāris”.

Šovakar daudz skaudrāk izjūtu to laiku, jo nekas jau nemainās, tā kaimiņu valsts nemainās un ukraiņu tauta varonīgi aizsargā savu un mūsu brīvību!”

Foto: “Facebook”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.