Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolniekos skolojas un sacenšas šķēršļu pārvarēšanā (FOTO)

Biedrība „Forti Patria” sadarbībā ar Jelgavas novada Sporta centru šovasar rīko šķēršļu skrējienu seriālu ar pieciem sacensību posmiem. Otrais no tiem ar 1,5 kilometru sprinta distanci norisinājās aizvadītās nedēļas nogalē Cenu pagasta „Grietās”, kur pulcējās ap 30 šķēršļu skriešanas entuziastu no dažām Latvijas malām. „Vietējo – jelgavnieku un novada iedzīvotāju – varētu būt kāda trešdaļa,” lēsa viens no sacensību rīkotājiem mājinieks Artjoms Rekuņenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas šķēršļu skrējēju līderis un vietējās treniņgrupas vadītājs Artjoms sarunā ar zz.lv pastāsta, ka sacensību rīkošanas galvenais mērķis ir vairot atraktīvā sporta veida popularitāti. „Kopā ar sporta kluba „Patria” dibinātāju Jāni Avotiņu un Kasparu Kalnbērzu, kas ir mūsu galvenais šķēršļu būves tehniķis, cenšamies šo sporta veidu popularizēt,” teic A.Rekuņenko. Pie tā pieder arī Artjoma vadītie treniņi reizi nedēļā Ozolniekos pieaugušajiem un interešu izglītības grupa bērniem Ozolnieku Sporta skolas paspārnē. Jāpiebilst, ka arī olainietis Kaspars ir sportists ar starptautisku pieredzi, ar kuru kopā 2019. gadā OCR (Obstacle Course Racing) pasaules čempionātā stafetē izcīnīta zelta medaļa.

Sprinta posmā Cenās starp diviem desmitiem vīru ātrākais un veiklākais trasē bija Aleksejs Ivaškins, bet starp dāmām Marta Jansone. No Jelgavas pilsētas un novada pārstāvjiem spēcīgajā konkurencē augstākās vietas ieņēma jelgavnieks Timurs Čerkovskis (4.), Kurts Melnis no Garozas (7.) un ozolnieks Arno Polītis (10).

Seriāla nākamie posmi paredzēti 4. jūnijā, 27. augustā un 16. oktobrī atkal Ozolnieku Mežaparka teritorijā, kur notika pirmās sacensības un kas pazīstama arī kā slēpošanas trase. Bet maija centrālais pasākums vietējās treniņgrupas pārstāvjiem būs vienas no Eiropā populārākajām šā sporta veida sacensībām, kas pulcē kā elites klases sportistus, tā tūkstošiem amatieru un entuziastu, – „Toughest Malmö 2022” Zviedrijā. Artjoms pērn Malmes sacensībās izcīnījis trešo vietu un līdz ar iekļūšanu TOP divdesmitniekā ir kvalificējies elites skrējienam arī šogad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.