Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ozolnieku ledus halles lietā noslēgts mierizlīgums

Zemgales apgabaltiesa šonedēļ nolēmusi apstiprināt Jelgavas novada domes mierizlīgumu strīdā ar SIA “GRB investīcijas”, atzīstot Ozolnieku ledus halles zemes nomas līgumu par spēkā esošu, aģentūru LETA informēja pašvaldību konsultējošais advokāts Aivars Bērziņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība, pirms vairākiem gadiem sākot tiesvedību, vēlējās panākt zemes nomas līguma atzīšanu par spēkā neesošu par zemi zem Jelgavas novada domes deputātam Dainim Liepiņam (LRA) piederošās “Ozo” ledus halles, bet tagad puses vienojušās par izlīgumu un līguma turpināšanu.

2007.gada 9.martā Ozolnieku novada pašvaldība tika noslēgusi līgumu ar Liepiņam piederošo SIA “GRB investīcijas” par zemes īpašuma 0,47 hektāru platībā Stadiona ielā 5 Ozolniekos nomu ar apbūves tiesībām. Nomas ilgums bija noteikts līdz 2019.gada 8.martam. Zemes nomas mērķis bija ledus halles būvniecība.

Tuvojoties noteiktajam zemes nomas termiņam, 2019.gada 11.februārī, pašvaldība saņēma “GRB investīcijas” pārstāvja iesniegumu par nomas līguma termiņa pagarināšanu līdz 2037.gada 7.martam. Domes sēdē tika skatīts jautājums līguma pagarināšanu. Sēdi vadīja Liepiņš, kurš 2017.gadā tika ievēlēts Ozolnieku novada domē un kļuvis par priekšsēdētāju, vienlaikus viņš bija arī “GRB investīcijas” īpašnieks. Sēdes rezultātā tika parakstīts lēmums par zemes nomas līguma pagarināšanu. Daļa Ozolnieku domes deputātu nepiedalījās balsojumā, kas vēlāk bija par pamatu viedoklim, ka domes sēdē nebija kvoruma un līguma pagarināšana tādēļ nav notikusi, lai arī tobrīd spēkā esošie normatīvie akti šādu situāciju neparedzēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2019.gadā Dainis Liepiņš un viņa dzīvesbiedre Dace Liepiņa “Ozo Ledus halli” iegādājās no Liepiņam piederošā SIA “GRB investīcijas” par 219 000 eiro. Darījuma brīdī Liepiņš bija Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs.

Ozolnieku novada dome vērsās Zemgales rajona tiesā 2021.gada 30.maijā, apstrīdot zemes nomas līgumu. Lietas materiāliem pievienota izziņa, datēta ar 2021.gada jūniju, ka SIA “GRB investīcijas” nav nomas maksas parādu, un tas nozīmē, ka Ozolnieku novada dome ir turpinājusi saņemt nomas maksu arī pēc prasības iesniegšanas tiesā, aģentūru LETA informēja advokāts Aivars Bērziņš, kurš tagad šajā lietā konsultē Jelgavas novada domi.

Kopš tiesas procesa sākuma notikusi administratīvi teritoriālā reforma un Ozolnieku novads tagad ir daļa no Jelgavas novada, līdz ar to arī konflikts un tiesas prāva nonāca Jelgavas novada pārziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novada domes deputāti 7.februāra sēdē nobalsoja par sagatavoto vienošanās tekstu par mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā ar mērķi izbeigt tiesvedību. Kā skaidroja advokāts Bērziņš, mierizlīgums paredz, ka apstrīdētais nomas līgums par zemes lietošanu paliktu spēkā.

Opozīcijas deputāti tomēr joprojām uzstāj, ka nomas līguma pagarināšana nav notikusi, jo domes sēdē 2019.gada 21.februārī, kad par to ticis lemts, neesot bijis kvoruma. Šādu viedokli pauda gan deputāts Uldis Ainārs (JV), gan Andris Ozoliņš (LZP). Faktiski daļa deputātu bija sēdē, bet nepiedalījās balsojumā, lai šādi izteiktu savu protestu pret notiekošo, sacīja Ainārs.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.