Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pabalstu daudzbērnu ģimenes atbalstam var saņemt kalendārā gada ietvaros

Daudzbērnu ģimenēm Jelgavas novadā ir iespēja saņemt trīs pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalstus: par katru bērnu ģimenē var saņemt 15 eiro mēnesī profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības programmu dalības maksas segšanai un privātprakses pedagoga nodarbību maksas segšanai, ar veselības aprūpi saistīto izdevumu daļējai segšanai 80 eiro gadā un mācību gada uzsākšanai izglītības iestādē – 50 eiro gadā (pabalstu var pieprasīt laika posmā no 1. augusta līdz 30. novembrim). Pirmie divi atbalsta veidi tiek izmaksāti, pamatojoties uz izdevumus attaisnojošiem dokumentiem, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai pretendētu uz pabalsta saņemšanu, ģimenes aprūpē jābūt vismaz trīs bērniem, tai skaitā audžuģimenē vai aizbildnībā esoši bērni un pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo, augstāko izglītību vai uzrāda derīgu Latvijas Goda ģimenes apliecību, kā arī viena daudzbērnu ģimenes likumiskā pārstāvja un vismaz trīs bērnu dzīvesvietai jābūt deklarētai Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā. Jāpiebilst, ka pabalsts tiek piešķirts esošā kalendārā gada ietvaros, tādēļ arī maksājuma dokumentiem, kuros norādīti maksājuma saņēmēja rekvizīti, maksājuma mērķis, bērna vārds, uzvārds un personas kods, jābūt izdotiem konkrētā gada ietvaros.  Pēc iesnieguma saņemšanas ne vēlāk kā viena mēneša laikā tiek pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu, tā apmēru un izmaksu vai atteikums. Ja lēmums bijis pozitīvs – pabalstu iesniegumā norādītajā kredītiestādes norēķinu kontā izmaksā piecu darba dienu laikā,” skaidro Labklājības pārvaldes vadītāja Karīna Voitkāne.

Lai saņemtu kādu no pabalstiem daudzbērnu ģimenes atbalstam, personai jāvēršas ar iesniegumu Labklājības pārvaldē – klātienē Pasta ielā 37, Jelgavā, Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, kas atrodas novada pagastos, vai elektroniski, nosūtot uz e-adresi, izmantojot portālu latvija.lv vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu nosūtot uz  e-pasta adresi dome@jelgavasnovads.lv. Ieniegumu veidlapas pieejamas pašvaldības tīmekļvietnē.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.