Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pabeigts murālis uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes

Vakar, 17. maijā, atklāts mākslinieka Jāņa Šneidera radītais murālis jeb sienas gleznojums “Tiešraide” uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes, informē pašvaldība. Sienas gleznojums, kas veltīts dabas tēmai, ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” izglītības iniciatīvas “Ziedoņa klase” dāvinājums Jelgavai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīva “Ziedoņa klase” sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu”, pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstam, Latvijā īsteno piecus lielformāta mākslas darbus – pa vienam gleznojumam katrā Latvijas reģionā, un Zemgalē tam izvēlēta Jelgava.

“Jelgavas sauklis ir – pilsēta izaugsmei, un tas nozīmē rūpes par katru lietu un vietu. Mēs visi kopā veidojam pilsētu, un šis sienas gleznojums mudina aizdomāties par vidi mums apkārt, par to, kā mēs palīdzam dabai,” atklāšanas pasākumā sacīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš atgādina, ka pirms dažiem gadiem mākslinieki bērnudārzos veidoja koka skulptūras, bet jaunais sienas gleznojums raisa pārdomas par tādu veidošanu arī citās skolās. 

“Bija jāiedvesmojas no Imanta Ziedoņa un vēl jādomā par to, lai taptu interaktīva glezna. Tas ir stāsts par draudzību, cieņu pret cilvēkiem un apkārtējo radību. Šī siena ir kā skatuve, uz tās ir namiņš, kurā gaidām aktierus. Tieši šī gaidīšana ir daļa no procesa. Lai gan siena pati nemainās, mainās konteksts ap to, laiks, ēnas, laikapstākļi… Un pats es ļoti gribu redzēt, kā tā izskatīsies ziemā,” saka J.Šneiders, atzīstot, ka uzdevums nav bijis viegls.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šķiet, ka siena runā. Ziniet, ko tā saka? Tās ir debesis, un putnu būrītis simbolizē mūsu skolu. Strazdulēni ir mūsu skolas audzēkņi, kuriem šeit ir bezgalīgas iespējas darīt, pilnveidoties un augt. Un mēs, pieaugušie, esam atbildīgi par to, lai šis putnu būrītis vienmēr būtu drošs mūsu bērniem,” tā skolas direktore, sakot paldies māksliniekam un pašvaldībai par to, ka tieši uz Jelgavas Centra pamatskolas fasādes ir tapis murālis.  

“Putni ir veiksmīgi adaptējušies dzīvei pilsētā, pilsētas tiem ir kļuvušas par pārpilnības ragiem. Zilajās debesīs iekārtais putnu namiņš ir istaba jauniem, čivinošiem kaimiņiem, kas laipni aicināti apmesties kopā ar pārējiem mājas iedzīvotājiem. Namiņš kļūst par gaidu objektu – kas, kad un vai tajā kāds iemitināsies? Varbūt mājiņā risināsies ziepju operas cienīgi notikumi? Pat ja tajā neviens neradīs vietu ģimenes dzīvei, tas var kalpot arī kā labs patvērums no lietus, saules vai citiem putniem… Debesu siena ir pauze, atpūta nogurušam skatienam ar potenciālu putnu dzīves izrādes elementu. Debesis ir brīvības, miera, sapņu, cerības un arī auglības simbols, un māja tajās – tā var būt arī mūsu,” stāsta projekta autori.

Jāpiebilst, ka pēc murāļa atklāšanas Jelgavas Centra pamatskolas 2. klašu skolēni kopā ar sienas gleznojuma autoru J.Šneideru piedalījās radošajā darbnīcā “Zvaigžņu kartes radīšana”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.