Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagaidām ir šķēršļi uzņemt ukraiņu bērnus privātajās skolās

Pagaidām ir šķēršļi uzņemt ukraiņu bērnus privātajās skolās, tāpēc ir nepieciešamas izmaiņas normatīvos, pirmdien TV3 raidījumā “900 sekundes” atzina Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidents, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš, komentējot ukraiņu bēgļu uzņemšanu Latvijas skolās, skaidroja, ka pašlaik lielākā slodze ir Rīga. “Atbalsta vilnis vēl mēģina nonākt līdz tālākiem reģioniem, tālākām skolām,” sacīja LIVA vadītājs.

Pēc viņa paustā, ir skolas, kur pašlaik nav neviena Ukrainas bēgļa, taču ir arī tādas izglītības iestādes un pašvaldības, kas šajā jomā jau strādā aktīvi.

“Bērniem kājas labi, bērniem nav problēmu. Dažreiz problēmas ir mums, pieaugušajiem,” skolēnu attiecības komentēja Kalvāns, uzsverot, ka sarunās ar kolēģiem nav izkristalizējušās problēmas, ka starp krievu, latviešu un ukraiņu bērniem un jauniešiem būtu konflikti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Esot gan saņemta informācija par vandalisma gadījumiem, kad tiek norauti pie skolām esošie valstu karogi vai bojātas ēku fasādes.

LIVA vadītājs stāstīja, ka pašlaik svarīgākās problēmas, kas ir jāatrisina saistībā ar ukraiņu bērniem skolās, ir valsts valodas eksāmens 9.klasē, kas nepieciešams pamatizglītības iegūšanai. Pie šī jautājuma strādājot Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Tāpat esot šķēršļi, lai ukraiņu bērnus uzņemtu privātajās skolās. “Pēc pēdējam sanāksmēm, kas bija ministrijai ar izglītības pārvaldēm, ar iesaistītajām pusēm, tādu signālu mēs saņēmām,” apgalvoja Kalvāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņa paustā, ir privātās izglītības iestādes, kas ir gatavas bez maksas uzņemt ukraiņu bērnus, taču ir jāmaina normatīvi akti.

Teksts: LETA

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.