Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagaidu taciņu uz Pils salas torni celtnieki uzlabojuši

“Ziņas” saņēma sūdzības no vairākiem lasītājiem, kuri, pienākot siltākam laikam, bija devušies uz Pils salu, kur Pilssalas ielā būvē ūdenssporta centru, bet tālāk atrodas aizsargājamā dabas teritorija ar savvaļas zirgiem un 19 metrus augsto skatu torni ar piknika vietu.

Lasītāji pauda neapmierinātību, ka būvdarbu laikā dabas pastaigu cienītājiem ar kustību traucējumiem ir apgrūtinoši iziet pa pagaidu taciņu, kas ved apkārt būvlaukumam. Proti, taciņai ir stāva un slidena nogāze pie bruģētās laivu nolaišanas vietas. Turklāt Pils salā apmēram divdesmit piecus metrus no koka vārtiem uz aizsargājamo dabas teritoriju redzami krūmos ieauguši kapakmeņi, kas, pēc vēsturnieka Andra Tomašūna domām, varētu būt kaut kad sen atvesti no kāda būvlaukuma likvidētas kapsētas teritorijā.

Darbdienā, kad būvobjektā rosījās celtnieki, pa Pilssalas ielu brauca kāpurķēžu traktors un atpakaļgaitā lēni virzījās kravas automašīna, ar ko bija atvesti būvmateriāli. Ietve, pa kuru būtu norādīts iet Pils salas apmeklētājam vai citām būvei nepiederošām personām, nebija norobežota.

No pašvaldības “Ziņas” saņēma skaidrojumu, ka projekta īstenošanas nosacījumi paredz, ka būvniekam jānodrošina piekļuve līdzās esošajiem objektiem. Vēstulē minēts, ka “būvnieks regulāri veic uzlabojumus gājēju piekļuves nodrošināšanai”.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.