Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagājušajā gadā bibliotēka atguvusi 1631 iespieddarbu

Nu jau par tradīciju Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un filiālēs – bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, Miezītes bibliotēkā un Pārlielupes bibliotēkā – kļuvusi Aizmāršīgo lasītāju diena katra mēneša pēdējā ceturtdienā. Tā ir iespēja nodot bibliotēkas iespieddarbus, nemaksājot kavējuma naudu. Pagājušajā gadā bibliotēka kopumā atguvusi 1631 iespieddarbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn savas saistības ar bibliotēku nokārtojuši 643 “aizmāršīgie” lasītāji, no kuriem 315 izmantojuši tieši Aizmāršīgo lasītāju dienu. Vairākums “aizmāršīgo” jeb 478 lasītāji grāmatas nodevuši, ienākot bibliotēkā, bet 223 izvēlējušies tās ievietot grāmatu nodošanas kastē pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26.

Kopumā pagājušajā gadā bibliotēkām atdots 1631 pie lasītājiem aizkavējies iespieddarbs. Vissenākās nodotās grāmatas – Daņila Korecka “Piesegšanas akcija” un K.Buka, E.Rusmanes “Angļu valodas gramatika” – bija paņemtas 2009. gadā, taču atdotas arī 2016. un 2017. gadā paņemtās grāmatas.

Gada izskaņā visas pilsētas bibliotēkas rīkoja akciju “Aizmāršīgo lasītāju mēnesis”, aicinot nodot iespieddarbus bez kavējuma maksas visu decembri. Kopumā decembrī atdoti 154 iespieddarbi no 69 lasītājiem. 53 lasītāji nodevuši Jelgavas Pilsētas bibliotēkā saņemtos iespieddarbus, bet pārējie 16 – filiālēs saņemtos. 24 lasītāji izvēlējušies grāmatas ievietot nodošanas kastē, bet 45 – ienākot bibliotēkā. Decembrī nodotas divas grāmatas, kuru nodošanas termiņš bijis 2018. gads, – abas Pola Sartra grāmatas “Vārdi” un “Nelabums”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad bibliotēkās tiks rīkotas Aizmāršīgo lasītāju dienas. Janvārī visās Jelgavas pilsētas bibliotēkās tā būs 25. janvārī.

Bibliotēka atgādina: ja grāmatas ir nozaudētas vai sabojātas, tās iespējams aizvietot ar līdzvērtīgām. Paņemtās grāmatas var nodot jebkurā pilsētas bibliotēkā, kas ir tuvāk un izdevīgāk lasītājam. Tas nozīmē, ka, piemēram, grāmata, kas paņemta Jelgavas Pilsētas bibliotēkā, var tikt nodota Miezītes bibliotēkā. Tāpat iedzīvotāji aicināti izmantot grāmatu nodošanas kasti, kas atrodas pie Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26.

Ziņu sagatavoja Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Foto: Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.