Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagājušajā gadā sakņudārzu nomas līgumu ar pašvaldību noslēguši 272 jelgavnieki

Aprīlis tradicionāli ir aktīvākais mēnesis, kad iedzīvotāji ar Jelgavas pašvaldību uz sezonu slēdz līgumus par sakņudārzu nomu pilsētas teritorijā. Šobrīd noslēgti jau vairāk nekā 150 līgumi, un vairumā gadījumu tie ir par jau iekoptiem un ilgstoši izmantotiem sakņudārziem. Jelgavā sakņudārzu ierīkošanai vēl ir pieejama zeme Staļģenes ielas apkaimē, taču jārēķinās, ka zeme tur ir atmatā un jauna sakņudārza ierīkošana prasīs laiku un ieguldījumus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldība zemes nomas līgumus par sakņudārziem slēdz katru gadu uz termiņu no 1. aprīļa līdz 30. septembrim bez apbūves un izpirkuma tiesībām. Zemes nomas līgums tiek noslēgts ar konkrētu mērķi – sakņudārza uzturēšana –, un nomnieks var izmantot zemesgabalu tikai noteiktajam mērķim, tajā ir aizliegts būvēt jebkādas būves (ēkas), iežogot jaunu teritoriju, kā arī stādīt augļu kokus un ogulājus.

Pašvaldībai piekritīgi zemesgabali, kurus iznomā sakņudārzu ierīkošanai, atrodas Staļģenes ielas, Būriņu ceļa, 1. līnijas un Ošu ceļa apkaimē. Taču jāuzsver, ka Būriņu ceļā, 1. līnijā un Ošu ceļā atrodas pārsvarā tādi sakņudārzi, kurus iedzīvotāji jau ilgstoši apsaimnieko un ik gadu atkārtoti slēdz nomas līgumu par to izmantošanu. “Ja iedzīvotājs ir noslēdzis nomas līgumu par sakņudārza izmantošanu uz vienu sezonu, viņam priekšroka konkrētā zemesgabala iznomāšanai būs arī nākamajās sezonās. Un visbiežāk cilvēki to arī izmanto, tāpēc jaunu sakņudārzu ierīkošanai pašvaldība praktiski var piedāvāt zemi, kas vairākus gadus bijusi atmatā,” uzsver Pašvaldības īpašumu departamenta galvenā speciāliste zemes lietu jautājumos Jolanta Valdovska.

Sakņudārza nomas maksa ir 1,5 procentu apmērā no Valsts zemes dienesta noteiktās zemesgabala kadastrālās vērtības. Piemēram, par 600 kvadrātmetru liela sakņudārza nomu uz sešiem mēnešiem nomas maksa ir aptuveni 2,35 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tos iedzīvotājus, kuri līdz šim izmantojuši sakņudārzus, J.Valdovska aicina pārslēgt līgumu uz jauno sezonu un samaksāt nomas maksu. Savukārt, ja sakņudārzu neplāno izmantot, par to informēt pašvaldību, lai dārzu varētu piedāvāt nomāt citiem.

Informāciju par pieejamajiem sakņudārziem pilsētā un nomas līguma slēgšanu var uzzināt pa tālruni 63005516.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.