Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagājušajā nedēļā Latvijā laboratoriski apstiprināti četri gripas gadījumi

Aizvadītajā nedēļā Latvijā saņemti ziņojumi par četriem stacionētiem pacientiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no 42 ģimenes ārstu praksēm, kurās no kopējā tajās vērsušos pacientu skaita 25% bija pacienti ar elpceļu infekcijām.

Ģimenes ārstu prakses ziņoja par sešiem klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem Rīgā un vienu – Jelgavā. Vēl 45 pacientiem tika konstatēta pneimonija jeb vidēji 59,6 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 55,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam – 227,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1470 pacienti jeb vidēji 1948 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1916,2 uz 100 000 iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm kopumā ziņots par četriem stacionētiem gripas gadījumiem. SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” ziņojusi par vienu stacionētu pacientu ar gripu piecu līdz 14 gadu vecuma grupā un VSIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca” ziņojusi par diviem laboratoriski apstiprinātiem gripas gadījumiem 15 līdz 64 gadu vecuma grupā un vienu gadījumu vecuma grupā virs 65 gadiem.

Kopā no monitoringa iesaistītājām slimnīcām saņemts 101 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš bija 151 ziņojums.

SPKC norāda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dati tiek analizēti citā griezumā, proti, gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek, izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēti 862 pacienti, no kuriem 14 bija ar SARI.

Tikmēr 14 pacienti tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem seši jeb 42,9% bija pozitīvi. Savukārt Intensīvas terapijas nodaļā netika stacionēts neviens SARI pacients, bet ir reģistrēti trīs nāves gadījumi pacientiem ar SARI.

Savukārt vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 90,3% skolēnu un pirmsskolas iestādes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

apmeklēja vidēji 64,9% reģistrēto bērnu, kamēr nedēļu iepriekš pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 56,2%. Iepriekšējā nedēļā dati no vispārējām izglītības iestādēm netika saņemti sakarā ar skolēnu rudens brīvlaiku.

SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.