“Paisumam” viens čempiona un divi vicečempiona tituli

TOMS KUĶALKS tika pie Latvijas vicečempiona titula. FOTO NO TOMA KUĶALKA PERSONĪGĀ ALBUMA

Sezona noslēgusies Jelgavas kluba “Paisums” ātrumlaivu pilotiem, kuri šosezon izcīnīja Latvijas un Baltijas vicečempiona, kā arī Lietuvas čempiona titulu, informē pilsētas Sporta servisa centrs.

Latvijas čempionātam šogad bija paredzēti seši posmi, bet Liepājas posms sliktu laikapstākļu dēļ tika atcelts, paziņojot par to dalībnieku sapulcē sacensību rītā. Līdz ar to Latvijas čempioni noskaidroti piecu posmu kopvērtējumā. Vicečempiona titulu gliseru formula R-1000 klasē izcīnīja kluba “Paisums” pārstāvis Toms Kuķalks, kurš sacensību apritē atgriezās pēc deviņu gadu pārtraukuma. Otrs kluba pārstāvis Mārtiņš Lauss laivu klasē RN-2000 kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu.

Sacensībās startēja arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš jau vairākus gadus pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport77”. Lai gan viņu un M.Lausu vieno ģimenes saites, trasē abi ir sīvākie konkurenti laivu klasē RN-2000 un lielākoties savā starpā sadala augstākos goda pjedestāla pakāpienus. Tieši J.Simanovs šosezon uzvarēja Latvijas čempionāta kopvērtējumā un kļuva par čempionu.

Lietuvas čempionātā šogad bija četri posmi. Tajā piedalījās M.Lauss un J.Simanovs. Kaimiņvalsts čempionāta kopvērtējumā veiksmīgāks bija Mārtiņš, kuram pirmā vieta un čempiona tituls, savukārt Jānis palika otrais. Savukārt Baltijas čempioni tika noskaidroti vienās sacensībās, un laivu klasē RN-2000 augstākā kaluma medaļu sev kaklā kāra J.Simanovs, bet uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa M.Lauss.

Teksts: Tomass Neuss Lucs