Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pakāpeniski sāks ieviest jaunas Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības

Lai pilnveidotu un modernizētu Jelgavas iedzīvotāja kartes un Jelgavas skolēna apliecības funkcionalitāti, jau šovasar pilsētā pakāpeniski tiks ieviestas jaunas kartes, kas ļaus efektīvāk nodrošināt dažādu atvieglojumu un pakalpojumu saņemšanu jelgavniekiem. Kā pirmie no 10. maija jaunajām kartēm varēs pieteikties skolēni. Būtiski, ka jaunās kartes varēs izmantot arī kā maksāšanas līdzekli, jo tās vienlaikus darbosies kā “Mastercard” norēķinu kartes, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28. aprīlī Jelgavas domes sēdē tiks skatīti noteikumi par jauno karšu pieteikšanas, izsniegšanas un lietošanas kārtību. Šodien pašvaldības izstrādātie noteikumi apstiprināti domes Finanšu komitejā.

Kā skaidro Jelgavas pašvaldības izpilddirektores vietniece informācijas tehnoloģiju jautājumos Ilze Āboliņa, jaunas kartes pilsētā paredzēts ieviest pakāpeniski. Kā pirmie no 10. maija tām varēs pieteikties skolēni un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, kuru līdzšinējām kartēm beigsies derīguma termiņš, bet no 1. oktobra – ikviens iedzīvotājs.

Pašvaldības izstrādātie noteikumi paredz, ka karte būs finanšu iestādes, ar kuru Jelgavas pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu, izdota personalizēta “Mastercard City Key” zīmola elektroniska plastikāta maksājumu karte ar Jelgavas valstspilsētas simboliku un apstiprinātu kartes dizainu. Karte būs paredzēta pašvaldības pakalpojumu, atvieglojumu un pabalstu saņemšanai, kā arī to varēs izmantot maksājumu veikšanai, naudas iemaksai un izmaksai. Ar karti varēs saņemt arī citu pakalpojumu sniedzēju, tostarp uzņēmumu, piedāvātos pakalpojumus un atvieglojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Galvenais iemesls, kāpēc pilsēta ievieš jaunas kartes, ir Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas likums, kā arī Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums, kas paredz valstī pēc vienotiem principiem veidot elektronisku identifikācijas sistēmu atvieglojumu saņēmējiem. Jelgava šo procesu uzsāka pirmā, un šobrīd jau vairākas lielās pilsētas, pamatojoties uz mūsu pieredzi, gatavojas ieviest pasaulē plaši izmantotā “Mastercard” zīmola atvieglojumu kartes, kas vienlaikus būtu arī maksāšanas līdzeklis,” stāsta I.Āboliņa, papildinot, ka tās pašvaldībai vēl efektīvāk ļaus veikt arī piešķirto atvieglojumu datu uzskaiti un pārvaldību: “Procesam ērti sekot līdzi varēs arī katrs kartes lietotājs savā kontā.”

Jaunajai Jelgavas skolēna apliecībai tāpat kā līdz šim varēs pieteikties izglītības iestādē, kurā skolēns mācās. Skolēna apliecība tiek izsniegta izglītojamajiem, kuri apgūst vispārējās vai profesionālās izglītības programmu pašvaldības dibinātā izglītības iestādē, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Sākotnēji no 10. maija pieteikumu var iesniegt skolēni, kuru kartēm beidzas derīguma termiņš vai nepieciešams noformēt jaunu skolēna apliecību līdz ar izglītības iestādes maiņu vai skolas gaitu uzsākšanu.

Ar pieteikumu par skolēna apliecības saņemšanu skolēnam vai viņa likumiskajam pārstāvim kopā ar izglītojamo, ja viņš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, jāvēršas savā izglītības iestādē. Tāpat no 10. maija Jelgavas iedzīvotāja karti varēs saņemt izglītojamie:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Jelgavas izglītības pārvaldē – pašvaldībā deklarētie izglītojamie, kuri vispārējās vai profesionālās izglītības programmu klātienes formā apgūst citas pašvaldības vai valsts dibinātā, vai privātā izglītības iestādē;
  • Jelgavas pašvaldības izglītības iestādē, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, – bērni, kas attiecīgajā izglītības iestādē apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

Iesniedzot pieteikumu jaunas kartes saņemšanai, jāuzrāda:

  • izglītojamā personu apliecinošs dokuments vai dzimšanas apliecība;
  • likumiskā pārstāvja personu apliecinošs dokuments;
  • pārstāvības tiesību apliecinošs dokuments (izglītojamā dzimšanas apliecība, notariāli apliecināta pilnvara, aizbildnību vai aizgādnību apliecinošs dokuments u.c.).

Kartes izgatavošanai nepieciešamo skolēna fotografēšanu nodrošinās izglītības iestādē. Pašvaldība attiecīgajai finanšu iestādei nosūtīs informāciju, kas nepieciešama līguma noslēgšanai un kartes izsniegšanai. Karte tiks izsniegta atbilstoši attiecīgās finanšu iestādes noteikumiem.

Jelgavas skolēna apliecība vienlaikus ir ne tikai identifikācijas līdzeklis, bet arī ļauj skolēniem saņemt pašvaldības piešķirtos četrus bezmaksas braucienus dienā pilsētas sabiedriskajā transportā, kā arī atvieglojumus ēdināšanai skolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pārējie jaunajai Jelgavas iedzīvotāja kartei varēs pieteikties no 1. oktobra:

  • Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē – personas, kuras tiesīgas saņemt pašvaldības pabalstu braukšanas maksas segšanai;
  • Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā – visas pārējās personas.

Sagatavotais domes lēmumprojekts paredz, ka pašvaldība sedz pirmreizēju jaunās kartes izsniegšanas maksu 7 eiro apmērā visiem izglītojamajiem, kā arī Jelgavā deklarētām trūcīgām un maznodrošinātām personām.

Jaunās kartes tiks ieviestas pakāpeniski, nomainot līdzšinējās, kurām beidzas derīguma termiņš. Šis pārejas process ir noteikts līdz 2023. gada 1. septembrim – tas nozīmē, ka līdzšinējās kartes būs derīgas līdz nākamā gada septembrim.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.