Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Palīdz un gūst jaunu pieredzi

Brīvprātīgais darbs ir visā pasaulē atzīts un populārs veids, kā iedzīvotāji iesaistās sabiedriskajā dzīvē un pārveido, uzlabo savu un apkārtējo dzīves kvalitāti, darbojoties gan valstiskās, gan nevalstiskās organizācijās.

Brīvprātīgo kustība “Jelgavas brīvprātīgie” pastāv kopš 2012. gada. Kustības koordinatore Kristīne Lazdiņa stāsta, ka ikdienā tajā aktīvi darbojas ap 100 jelgavnieku, bet Latvijas brīvprātīgo kustībā portālā www.brivpratigie.lv reģistrējušies 270 pilsētas brīvprātīgie. Interese par brīvprātīgo kustību pamazām aug, un katru gadu pievienojas arvien vairāk jaunu dalībnieku.

“Kustībā “Jelgavas brīvprātīgie” pārsvarā darbojas jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem, bet aicinām arī pieaugušos un seniorus. Prieks par divām ukraiņu tautības sievietēm un vairākiem LBTU ārvalstu studentiem, kuri arī iesaistījušies mūsu kustībā. Īpaši interesanta pieredze viņiem bija piedalīšanās 11. novembra lāpu gājienā. Par brīvprātīgo aktivitātēm jeb misijām interesenti var uzzināt, apmeklējot mūsu “Facebook” kontu. Kā arī brīvprātīgā pieteikuma anketa atrodama tīmekļvietnē www.jelgava.

lv sadaļā “Sabiedrības integrācija”. Ar savu palīdzību atbalstām dažādus pašvaldības, valsts, nevalstisko organizāciju un citu rīkotāju organizētos pasākumus – koncertus, tirdziņus, festivālus, sporta spēles utt. Pagājušajā gadā piedalījāmies 28 misijās, bet viena no lielākajām šogad bija darbs Tūrisma informācijas centrā Svētās Trīsvienības tornī pie ekspozīcijām Ledus skulptūru festivāla laikā. Lieldienās palīdzējām organizēt Ģimenes dienu pilsētas bibliotēkā. Savukārt visiem jauniešiem visgaidītākais un iecienītākais pasākums ir gada nogalē Zemgales Olimpiskajā centrā notiekošais TV3 Jaungada šovs, kur viņi brīvajā laikā var skatīties koncertu un satikt Latvijā populārus mūziķus. Parasti tur iesaistās vismaz 30 brīvprātīgo, kuri sagaida skatītājus, novirza uz sēdvietām un dežurē garderobēs,” atklāj brīvprātīgo kustības koordinatore.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.