Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Palielina Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un auklēm

Jelgavas domes sēdē 23. februārī deputāti atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz 2023. gadā palielināt pašvaldības atbalstu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. No 237 uz 271 eiro palielināts pašvaldības līdzfinansējums par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam privātajos bērnudārzos, bet no 162 uz 180 eiro – pašvaldības līdzfinansējums auklēm, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši valstī noteiktai vienotai metodikai saskaņā ar pērn pēc naudas plūsmas uzskaitītiem izdevumiem ir aprēķinātas vidējās izmaksas par vienu bērnu, kas apgūst pirmsskolas izglītības programmu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Bērniem vecumā līdz četriem gadiem tās sasniedz 254 eiro, bet piecus un sešus gadus veciem bērniem  – 159,21 eiro.

Izprotot pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, tostarp energoresursu un citu pakalpojumu izmaksu sadārdzinājumu, pašvaldība ir lēmusi noteikt paaugstinātu atbalsta apmēru privātajām izglītības iestādēm: par bērniem līdz četru gadu vecumam – nevis 254, bet 271 eiro mēnesī, savukārt par bērniem, kas apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības uzsākšanai, pašvaldības atbalsts arī šogad būs 200 eiro mēnesī, nevis 159,21. Jelgavas pašvaldības budžetā šim mērķim šogad ieplānoti 2 810 236 eiro.

Paaugstināta pašvaldības atbalsta saņemšanai privātajām izglītības iestādēm Izglītības pārvaldē jāiesniedz savas darbības izvērtējums, kas apliecina ieguldījumu izglītības kvalitātes paaugstināšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc Izglītības pārvaldes datiem, šobrīd privātajās pirmsskolas izglītības iestādēs mācās 897 bērni, tostarp 543 vecumā no pusotra līdz četriem gadiem un 354 bērni, kas apgūst obligāto sagatavošanu skolai.

Tāpat šogad par 18 eiro jeb līdz 180 eiro tiks paaugstināts pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb auklēm. Arī šīs izmaiņas skaidrojamas ar vidējo izmaksu pieaugumu par viena bērna izglītošanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un ekonomisko situāciju valstī. Pēc Izglītības pārvaldes datiem, šobrīd Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu saņem 51 aukle, kura uzraudzības pakalpojumu nodrošina 151 mazajam jelgavniekam. Pašvaldība šim mērķim šogad paredzējusi 334 800 eiro.

Paaugstinātais līdzfinansējums privātajām izglītības iestādēm un auklēm tiek piemērots no janvāra, līdz ar to pašvaldība veiks pārrēķinu par janvāri un starpība tiks izmaksāta pakalpojuma sniedzējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat februāra domes sēdē deputāti apstiprināja jaunus Jelgavas pašvaldības saistošos noteikumus “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkcijas īstenošanas kārtība”. Noteikumi jaunajā redakcijā papildināti ar kārtību, kādā pašvaldība sniedz atbalstu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam, kurš reģistrēts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un sniedz pilna laika bērnu uzraudzības pakalpojumu ne mazāk kā 40 stundas nedēļā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.