Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Palielina pašvaldības finansējumu cilvēku ar invaliditāti mājokļu vides pielāgošanai

Vakar, 28. decembrī, Jelgava novada domes sēdē apstiprināti saistošie noteikumi „Par pabalstu mājokļa vides pielāgošanas izdevumu kompensēšanai”, kas nosaka lielāku pašvaldības finansiālo atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti mājokļa iekštelpu aprīkošanai, proti, nepieciešamo tehnisko risinājumu, vides pielāgojumu izbūvei, kā arī ārējās vides pielāgojumiem, piemēram, pandusa jeb uzbrauktuves vai pacēlāja iegādei un ierīkošanai. Maksimāli pieejamais pašvaldības atbalsts viena projekta īstenošanai turpmāk būs 10 000 eiro, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ņemot vērā būvizmaksu sadārdzinājumu, maksimālais pabalsta apmērs mājokļa vides pielāgošanas izdevumu kompensēšanai palielināts no 6 000 līdz 10 000 eiro. Pašvaldība personām ar kustību traucējumiem no saviem budžeta līdzekļiem ik gadu paredz 24 000 eiro mājokļa vides pielāgošanai. Līdzšinējie noteikumi noteica pabalsta maksimālo apmēru vienai personai – 6000 eiro. Vidēji pašvaldība ik gadu atbalsta trīs līdz četrus pieteikumus, piemēram, 2023. gadā saņemti trīs iesniegumi pabalsta mājokļa vides pielāgošanas izdevumu kompensēšanai, divos gadījumos pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu maksimālā apmērā, bet ar šiem līdzekļiem nav iespējams segt projekta izdevumus, līdz ar to cilvēks ir spiests pats meklēt trūkstošo finansējumu, iesaistot labdarības organizācijas vai lūdzot līdzcilvēku atbalstu. Lai risinātu šo situāciju, pieņemts lēmums palielināt pašvaldības pabalsta apjomu. Tas ir būtisks finansiāls atbalsts, lai pēc iespējas paaugstinātu cilvēku ar invaliditāti dzīves kvalitāti un ļautu saglabāt neatkarību, samazinot nepieciešamību pēc ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumiem,” stāsta Sociālā dienesta vadītāja Ilze Āna.

Pabalsta piešķiršanu arī turpmāk administrēs Jelgavas novada Sociālais dienests un to varēs saņemt personas ar I un II grupas invaliditāti ar kustību traucējumiem, kā arī ģimenes, kurās aug bērns ar kustību traucējumiem, neatkarīgi no materiālā stāvokļa.

Uz pašvaldības atbalstu var pretendēt persona, kas faktiski dzīvo un kuras dzīvesvieta ir deklarēta Jelgavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.