Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Palielinās Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem un auklēm

Šodien Jelgavas domes sēdē apstiprināti grozījumi pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz 2022. gadā no 220 uz 237 eiro palielināt pašvaldības līdzfinansējumu par bērniem no pusotra līdz četru gadu vecumam privātajos bērnudārzos, kā arī no 150 uz 162 eiro palielināt pašvaldības līdzfinansējumu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem jeb tā sauktajām auklēm, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka atbilstoši metodikai saskaņā ar pērn pēc naudas plūsmas uzskaitītiem izdevumiem aprēķinātas vidējās izmaksas par vienu bērnu. Tās pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai pašvaldības bērnudārzos ir pieaugušas un par bērnu no pusotra līdz četru gadu vecumam sasniedz 237 eiro. Līdz ar to par 17 eiro šogad tiek paaugstināts pašvaldības līdzfinansējums arī privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm par izglītojamajiem šajā vecumā. Lai gan nedaudz pieaugušas arī vidējās izmaksas par bērniem obligātās sagatavošanas vecumā jeb piecus un sešus gadus vecu bērnu izglītošanu pašvaldības bērnudārzos, šajā vecumposmā pašvaldības līdzfinansējums privātajām izglītības iestādēm arī šogad būs 200 eiro par vienu bērnu. “Svarīgi, ka pašvaldības līdzfinansējums privātajām iestādēm par šī vecuma bērniem ir lielāks nekā vidējās izmaksas par vienu bērnu pašvaldības bērnudārzā, kas šobrīd ir 143,11 eiro, bet pašvaldība privātajām iestādēm pēc savas iniciatīvas līdzfinansē 200 eiro par katru bērnu,” papildina G.Auza. Jelgavas pašvaldības budžetā šim mērķim šogad ieplānoti 2 724 576 eiro.  

Pēc Izglītības pārvaldes datiem, decembrī pašvaldība privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm veica maksājumu par 897 bērniem, tostarp 570 bērniem vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem  un 327   bērniem, kas apgūst obligāto sagatavošanu skolai.  

Tāpat šogad par 12 eiro jeb līdz 162 eiro tiks paaugstināts pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem. Arī šīs izmaiņas skaidrojamas ar vidējo izmaksu pieaugumu par viena bērna izglītošanu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs. Pēc Izglītības pārvaldes datiem, šobrīd Jelgavas pašvaldības līdzfinansējumu saņem 65 aukles, kuras nodrošina uzraudzības pakalpojumu 134 mazajiem jelgavniekiem.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.