Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paņem nomā kublu un pazūd uz diviem gadiem

Kad Bērzes pagasta uzņēmējs Lauris 2021. gada 5. janvārī solīda izskata vīrietim uz vienu diennakti iznomāja pirts kublu ar visu piekabi, viņš iedomāties nevarēja, ka savu klientu nākamreiz vaigā skatīs tikai pēc diviem gadiem Zemgales rajona tiesā Dobelē, bet kublu ar burbuļmasāžas funkciju, visticamāk, neredzēs vairs nekad.
2023. gada 6. martā tiesnese Nora Pakule pasludināja spriedumu lietā, kurā par krāpšanu apsūdzēts Jons Ļutkus. Saskaņā ar šo spriedumu, kas nu jau stājies spēkā, J.Ļutkum tika piespriests cietumsods – pieci mēneši aiz restēm. Kā izriet no tiesas spriedumiem, vīrietis par tāda veida noziegumiem tika tiesāts jau astoto reizi.

Atpakaļ nedabū
Pirms nepilniem trim gadiem bērzenieks Lauris uzsāka jaunu biznesu – sāka iznomāt pārvietojamos kublus ar burbuļmasāžas funkciju un vairāku krāsu LED apgaismojumu. Uzņēmējs labi atceras to dienu, kad pie viņa jau agri no rīta atbrauca mašīna ar Latvijas valsts numura zīmēm, kurā bija trīs vīrieši. Viens no tiem izteica vēlmi paņemt nomā kublu ar visu piekabi. Klients arī uzrādīja personu apliecinošu dokumentu, tas bija J.Ļutkus, lietuvietis, kurš dzīvo Latvijā un brīvi runāja latviski. Lauris šo vīrieti redzēja pirmo reizi, par kubla iznomāšanu noslēdza līgumu, kā samaksu par nomu saņemot 50 eiro. Nekādas aizdomas J.Ļutkus neesot raisījis, gluži pretēji – klients bija ļoti runīgs un ar savu uzvedību viesa uzņēmējā uzticību. Ņemot vērā, ka tas notika ziemā, klients bija silti un pieklājīgi apģērbies.
Uzņēmējs Lauris tā arī nav sapratis, kur īsti palika viņa gandrīz jaunais kubls. Izmeklēšanā bijusi runa, ka J.Ļutkus to aizvedis uz Lietuvu un kaut kam pārdevis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.