Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paplašinās stāvlaukumu pie Jelgavas 4. sākumskolas

Paplašinot automašīnu stāvlaukumu un labiekārtojot apkārtējo teritoriju, šogad paredzēts uzlabot satiksmes drošību pie Jelgavas 4. sākumskolas. Projekta gaitā līdztekus stāvlaukuma paplašināšanai un bruģēšanai tiks izbūvēta lietusūdens kanalizācija un sakaru kanalizācijas tīkli. Lai nodrošinātu 4. sākumskolas pieslēgumu pilsētas sakaru kanalizācijas tīklam, sakaru kanalizācija jāprojektē pa piebraucamā ceļa posmu no Zirgu ielas un Jēkaba ielas krustojuma līdz skolai. Lai šo ieceri realizētu, 19. janvārī Tautsaimniecības attīstības un pilsētvides komitejā deputāti atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz iegūt apbūves tiesības uz Jelgavas Romas katoļu draudzei piederošā nekustamā īpašuma Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 34B sastāvā ietilpstošās zemes vienības daļu 0,1535 hektāru platībā. Lēmumprojekts vēl tiks skatīts domes sēdē 27. janvārī, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas 4. sākumskolā šobrīd mācās 1037 izglītojamie. Piebraucamajā ceļā, kuru intensīvi izmanto skolēni, gājēji, velobraucēji un autobraucēji, lai piekļūtu izglītības iestādei un stadionam, nav gājēju ietves, segums ir sliktā tehniskā stāvoklī, un tas apgrūtina drošu satiksmes dalībnieku pārvietošanos. Pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» ir noslēgusi līgumu par būvniecības ieceres «Sakaru kanalizācijas, optiskā tīkla izbūve un satiksmes drošības uzlabošana iebraucamajā ceļā no Zirgu ielas līdz Jelgavas 4. sākumskolai» izstrādi.

Būvniecības iecerē paredzēts projektēt sakaru kanalizāciju pa piebraucamā ceļa braucamo daļu, paredzot sakaru kanalizācijas atzaru uz Zirgu ielu 47A, gājēju ietvi visa piebraucamā ceļa garumā un piebraucamā ceļa seguma atjaunošanu pilnā platumā, ielu apgaismojuma un lietusūdens novadīšanas risinājumus.

Piebraucamā ceļa daļas zemes īpašnieks ir Jelgavas Romas katoļu draudze, un ar to ir saskaņoti būvniecības iecerē ietveramie risinājumi. Savukārt, lai projektētu nepieciešamo sakaru kanalizāciju un uzlabotu satiksmes drošību, Tautsaimniecības attīstības un pilsētvides komitejā deputāti atbalstīja lēmumprojektu iegūt apbūves tiesības uz minētā zemesgabala daļu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka, izbūvējot stāvlaukumu un labiekārtojot teritoriju, tiks uzstādītas arī piecas videonovērošanas kameras un 20 jauni apgaismojuma balsti ar LED gaismekļiem. Tāpat paredzēta daļēja žoga pārbūve gar teritoriju Pulkveža Oskara Kalpaka ielā, nodrošināta droša gājēju kustība, risināta satiksmes organizācija stāvlaukumā. Pie skolas paredzēts arī atpūtas laukums ar velosipēdu statīviem, soliem un atkritumu urnu. Jāpiebilst, ka esošā autobusu pieturvieta tiks saglabāta, taču tiks paplašināta autobusu apstāšanās vieta un gājēju zona. Gar Pulkveža Oskara Kalpaka ielu paredzētas 16 apstāšanās vietas paralēli brauktuves malai, lai, netraucējot pārējai transportlīdzekļu plūsmai, izlaistu pasažierus, bet stāvlaukumā būs 68 auto vietas, tajā skaitā četras cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.