Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paplašināts iedzīvotāju loks, kas var saņemt mājokļa pabalstu

Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē.

Jelgavas Sociālo lietu pārvalde informē, ka šogad līdz 31. maijam ir mainīts mājokļa pabalsta aprēķins, piemērojot lielāku koeficientu garantētā minimālā ienākuma (GMI) sliekšņu summai mājsaimniecībai, kurā ir atsevišķi dzīvojoša pensijas vecuma persona, atsevišķi dzīvojoša persona ar invaliditāti, mājsaimniecībai, kurā ir tikai pensijas vecuma personas vai personas ar invaliditāti, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos pabalstam, jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē.

Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidro, ka ir veikti grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, lai Covid-19 pandēmijas un dzīves sadārdzinājuma laikā atbalstītu mazaizsargātākos iedzīvotājus. Līdz ar to no 1. janvāra līdz 31. maijam ir mainīts mājokļa pabalsta aprēķins. “Ir paaugstināts koeficients, aprēķinot mājokļa pabalsta apmēru, GMI sliekšņu summai. Proti, līdzšinējā koeficienta 2 vietā šobrīd atsevišķi dzīvojošai pensijas vecuma personai vai atsevišķi dzīvojošai personai ar invaliditāti pabalsta apmēra aprēķināšanai piemēro koeficientu 2,5, bet 1,5 vietā mājsaimniecībai, kurā ir tikai pensijas vecuma personas vai personas ar invaliditāti, piemēro koeficientu 2. Paaugstinot šo koeficientu, uz mājokļa pabalstu var pretendēt vairāk šīs mērķgrupas iedzīvotāju, kuriem faktiskie izdevumi par mājokli ir lielāki nekā ienākumi vai tie ir nesamērīgi lieli, salīdzinot ar ienākumiem mājsaimniecībā,” skaidro J. Laškova.

Lai saņemtu mājokļa pabalstu un izvērtētu mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, vienai no mājsaimniecības personām jāvēršas Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē un jāiesniedz šādi dokumenti: iesniegums, kuru parakstījušas mājsaimniecības pilngadīgās personas; darba devēja izziņa par darba samaksu par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem par katru darba ņēmēju mājsaimniecībā; visu mājsaimniecībā esošo personu kredītiestāžu vai pasta norēķinu sistēmas kontu pārskati par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem; dokumenti, kas apliecina neregulāra rakstura ienākumus; dokumenti (rēķini) mājokļa pabalsta aprēķināšanai, kas apliecina ar mājokļa lietošanu saistītus izdevumus: īres maksa, izdevumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām, siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana, ar telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu saistīti izdevumi; citi dokumenti, ja tas ir nepieciešams lēmuma pieņemšanai par sociālās palīdzības piešķiršanu vai trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegums un visi nepieciešamie dokumenti ir jāievieto Sociālo lietu pārvaldes Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 9 pastkastītē vestibilā pie ieejas.

J. Laškova piebilst, ka mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp GMI sliekšņu summu mājsaimniecībai un faktiskajiem izdevumiem (nepārsniedzot mājokļa lietošanas izdevumus) un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem pēc speciālas formulas.  

Mājokļa pabalstu cietā kurināmā iegādei piešķir vienu reizi kalendārajā gadā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.